Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gepem elinditasakor a...

A gepem elinditasakor a videokartya ventilatora megporog, es par masodperc mulva megall. Miert?

Figyelt kérdés
Gainward gtx 660ti videokartyarol van szo. A 2 venti kozul az egyik normalisan uzemel, a masik pedig a fent leirtakat produkalja. Valaki tudja miert?

2016. jan. 5. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja, sosem gondoltam hogy baj van vele, sztem teszt. Meg van hogy működés közben leáll, mert a hőmérséklet nem indokolja a további használatot.
2016. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Msi afterburner jatek kozben 70fokot mutatott, ott ki is leptem, nem hiszem hogy ez igy jo, amikor jol mukodott maximum 62-63 volt.
2016. jan. 5. 11:41
 3/8 HUN_Sector ***** válasza:

Thermal and Power Specs:

97 CMaximum GPU Tempurature (in C)

150 WMaximum Graphics Card Power (W)

450 WMinimum System Power Requirement (W)5

Two 6-pin


[link]


97 foknál kapcsol le, addig teljesen normális.

2016. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszod, hasznos volt. :)

De azert atfogalmazom a kerdest. Mitol van, hogy bekapcsolasnal felporog, majd leall a venti? Zavar, attol fuggetlen, hogy jo a kartya.

2016. jan. 5. 15:34
 5/8 HUN_Sector ***** válasza:

Nem lehet, hogy a második venti egy kiegészítő hűtőrendszer? Az első hűti magát a grafikus csipet, míg a másik segít a megnövekedett hőmérsékletet eltávolítani a burkolat alól? Mivel terhelésen is megfelelő a kártya hőmérséklete, én erre tudok gondolni. Ergo az akkor kapcsolna be, ha a hőmérséklet elérné a megadott határértéket.


Ha meggúglizod ezt a vga-t láthatod, hogy egy ventis változatban hoz fel a google sok találatot. Így gondolom a kártya végén helyezkedik el a gpu, az elején pedig hűtőbordák, ahonnan a másik venti tud még pluszban elszívni meleg levegőt.

2016. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hasznaltan vettem a videokartyat anno, es emlekszem, hogy leellenoriztem, hogy mind2 ventilator forog e. Es forgott.

En arra gyanakszom, hogy elhalt valahogy a kabele (de akkor bekapcsolasnal miert porog fel?..), vagy az illesztoprogram buheralt valamit. Mondjuk azota raktam fel egy ujabbat, de nem hozott valtozast. :/

2016. jan. 6. 04:47
 7/8 HUN_Sector ***** válasza:
Lehet hogy valamelyik új driverben optimalizálták a hűtését
2016. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...vagy leellenőrzi a driver a működését.
2016. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!