Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a gépem indítás...

KaniDani kérdése:

Miért áll le a gépem indítás után, majd indul el újra 2-3 másodperc múlva?

Figyelt kérdés

Lenyomom a bekapcsológombot, majd ezután 1 másodperccel leáll és kb 3-4 másodperc múlva ismét elindul ekkor már magától (gombnyomás nélkül), ezután már megy rendesen. Szerintetek mi okozhatja a problémát?

A gép:

Ház: Aerocool Mechatron Black

Táp: Corsair TX 650

Lap: ASUS P5G43T-M PRO

RAM: Corsair XMS3 2x4GB 1333 DDR2 1066 és 1333 MHz-n ment

CPU: Intel Xeon E5450

VGA: ASUS HD 7870 (1010 MHz/4840 MHz)


Tápnak és a CPU-nak biztos nincs problémája.

Én személy szerint a házra vagy az alaplapra gyanakszom, de nem akarok addig hozzányúlni, amíg nem hallom a véleményeiteket.

Segítségeteket előre is köszönöm.



2016. jan. 6. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapcsoló talán....
2016. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel alaplap lesz a hibás.
2016. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem merult le az alaplapi gombelem (akku)?


csinalj egy bios resetet es allitsd be utana amit akarsz


miota kezdte el csinalni?


alaplapon vagy gephazon lehet valami hiba, erdemes mindent ujradugni amit csak lehet


kulonosen elolapi kabelek, cpu huto kabel, es memoriak

2016. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azóta csinálja biztosan amióta összeraktam a 775/ddr3 gépet. Előtte is volt benne teszt jelleggel egy lap, de szégyellve bevallom, hogy nem emlékszem hogy annál normálisan indult vagy sem.

Egyébként a gép háza lehet hibás? Így hiba történne ha azzal lenne probléma?

Egyébként az időt nem felejti el a gép, de ennek ellenére lehet kicserélem az elemet. Várok közte vagy 10 percet. Ha nem válik be akkor BIOS resetet is csinálok akkor. Bár Xeon proci miatt remélemn em lesz fekete képernyő. Mondjuk az E5450 a Q9650-hez hasonló mikrokóddal rendelkezik ezért lehet csak kiírja a bekapcsolásnál, hogy update kell neki.

Mindemellett örömmel várom a további ötleteket.

2016. jan. 6. 18:44
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
update? nincs fent a legfrissebb bios? vagy egyedi bios ha szukseges?
2016. jan. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A legfrissebb BIOS (0601) van fent, Xeon mikrokódokkal kibővítve.

Elemet cseréltem a lapban, amikor bekapcsoltam elsőre akkor indult simán, persze kérte hogy állítsam be az időt.

Beállítottam mindent, viszont ezután újra csinálja ezt a 2-3 másodperces kihagyást.

Gondoltam a számítógépház "díszkivilágítására", amit egy molex csatlakozóra kell külön dugni, hogy ez okozná a problémát, de természetesen nem ez a gond.

Nagy valószínűséggel valami BIOS dolog lehet.

Lehet nem tetszik neki valami hardver, mondjuk például a RAM.

Megpróbálom mégegyszer frissíteni a BIOS-t. Esetleg újra kivenni az elemet és újra beállítani.

2016. jan. 8. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!