Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a hiba (videó melléke...

Mi lehet a hiba (videó mellékelve)?

Figyelt kérdés

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=uCJ35THIaUE


Főként a hangot kell hallgatni. Hogyha egy-két óráig nem használom a gépet, akkor csak ilyen hangok kíséretében indul el. A HDD-t leteszteltem, 100%-os állapotú a Hard Disk Sentinel szerint. Más tesztprogram szerint is hibátlan, sajnos már nem jut eszembe a neve. :/

A HDD egy Western Digital Caviar Blue SATA3-as, 500Gb-os, és csak 7200rpm-es, szóval nem hiszem, hogy a fordulatszám miatt adna ki sípoló hangokat.

Hogyha leállítom a gépet, és 1-2perc után újraindítom, akkor semmi probléma nincs vele, indul rendesen.

Én arra gyanakszom, hogy esetleg nem kap elegendő áramot. A tápom egy 400W-os HKC SZ-420PR (olcsó szar, tisztában vagyok vele). Egy kis teljesítményromlás is megfigyelhető, illetve eléggé sokat ég a HDD_LED a gépház elején, pedig friss Win10 van a gépen, normálisan feltelepítve.


Köszönöm előre is a segítséget! :)



2016. jan. 6. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Csapágyas ventilátor, HDD is adhat ki efféle hangokat. Leggyakrabban a tápegység ventilátora hibásodik meg. Hangból ítélve ez nem a HDD, hanem valamelyik hűtő. 1 hónapja hoztak hozzám egy gépet, mikor elindítottam szörnyű hangos, mákdaráló-szerű hangot hallatott. Ott az volt a baj, hogy 3 éve nem volt tisztítva és ellepte a por a ventilátort.
2016. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én havonta takarítottam kis apró pamacsokkal, és ecsettel, természetesen újra is pasztáztam. Mondjuk a tápot pont nem szedtem szét, megpróbálom, hátha... De akkor mi okozhatja a teljesítményromlást?


Egyébként köszönöm a rendkívül gyors segítséget! :)

2016. jan. 6. 20:52
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha tudod a problemat mi a kerdes? nem viccbol minositik olyanak azt a "tapot"

ezekutan felesleges barmit is hozzafuznom mert csak azt mondanad meg masok is hogy "tap fanatikus"


de ha megsem akkor elsonek minimum hasznalhato tapra le kellene cserelni, nem nem csak dragan van jo, de ha nem tudnad most arazasok el vannak szalva 5-10ezerel is altalaban...


problema az ha mar megragott valamit (ami infoid alapjan megtortent)


Szia

2016. jan. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a segítséget, de nem ezt kérdeztem.
2016. jan. 7. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!