Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Dell n7010 tipusú...

Van egy Dell n7010 tipusú laptopom, amibe memóriát bővítettem. A régi kártyák egy samsung 1gb-os és egy hynix 2 gb-os kártya,1333 Mhz-esek. Ugyanilyen frekvenciával raktam bele 2db, egyenként 4 gb-os kingston kártyát és nem akar betölteni a windows?

Figyelt kérdés
Mi lehet a probléma?
2016. jan. 7. 14:18
 1/3 HUN_Sector ***** válasza:
Lehet, hogy nem támogatja a 4 GB ramot a dell alaplapja, csak a 3-at, s összeakad a rendszer a 4 miatt. Vedd ki az egyiket. Betölt? Ha igen, tedd vissza és vedd ki a másikat. Betölt? Ha igen, akkor a 2*2 GB-ot nem kezeli. Ha viszont bármelyik modulnál olyan probléma van, hogy nem tölt be, akkor ram hibáról beszélhetünk.
2016. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnos akkor se indul el a rendszer, ha csak egy 4 gigásat rakok bele, de ha visszarakom a régieket (akár csak az egyiket)működik. teljesen új kártya és hibás lenne? van ilyen?!
2016. jan. 7. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

A hivatalos weboldal szerint a notebookod maximum 8 GB memóriát képes kezelni. 2 memória-foglalattal rendelkezik, s a következőképpen bővítheted azokat.


A processzorod egy i3 370M-es. Maximum 1066 MHz-es modulokat tehetsz bele (DDR3). Ha 2 x 4 GB-ot szeretnél bele helyezni, akkor a következő két márkajelzésű termék jöhet szóba.


Mindegyik 4GB 204Pin PC3-8500 CL7 128x8 DDR3-1066-as.


Housebrand


Micron


PQI


Előre szólok, hogy ezeket az információkat a hivatalos weboldalon találtam, ha ők állítanak valótlanságot, ne engem okolj. Lehet, hogy más márkajelzésű modulok is támogatottak.


Miért csak 1066 MHz? Mert a processzorod annyit támogat. Ha magasabb órajelűt veszel, akkor azt le fogja korlátozni 1066-ra. Miután beletetted a modulokat lépj be a BIOS-ba és Load setup defaults, majd save. Lehet csak annyi a probléma, hogy nem állította be az órajeleket.

2016. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!