Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen tápegységek közül melyik...

Ezen tápegységek közül melyik lenne számomra alkalmas?

Figyelt kérdés

A konfigom:

Proci: Intel core i3 4330

Vidikari: Gigabyte R7 260X windforce

2 X 500 gb winyó

8 giga ram


Ez a konfigot játékra raktam össze csak a táp egy M-tech black box 550W ami nem elégíti ki az energiafelvételt és a gép teljesítménye a padlón van.

Amit kérnék az FSP tudom szupi azért is tettem bele csak már arra nem lesz keret ezrt azt csak akkor veszem ha továbbiak annyira rosszak ,hogy nem adnak le elég teljesítményt stb..


[link]


[link]


[link]



2016. jan. 7. 22:50
1 2 3
 1/23 ThodEE GoD ***** válasza:

FSP Hexa+ 400W olcsóbb mint a Chieftec iARENA 600W - OEM és az is a listán van szóval 2200Ft a különbség pluszba az FSP javára, azt várd meg még összegyűlik.


Tehát az FSP Hexa+ 400W legyen ;)

2016. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És az FSP teljesen ki tudja elégíteni ezt a konfigot energiaellátás szempontjából?
2016. jan. 7. 22:54
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a kérdést, az fps olcsóbb, mint az a csodálatos chieftec 600w, ha arra van keret, akkor az fsp re miért nincs?


Egyébként valami nagyon nem stimmel, 550w ennek a gépnek baromi sok, a hivatalos adatok szerint a gpu+cpu együtt terhelés alatt sem vesz fel 170w nál többet, ha akarsz mozgásteret hagyni(hdd\ssd\akármi) akkor is bőven(!) elég egy 350 es táp. 600, vagy ahhoz közeli táp akkor kell, ha felső kategóriás gpu d, és cpu d van, vagy ha 50 hdd t akarsz meghajtani vele egy szervergépben(jó, ezt csak hasraütésszerűen, fogalmam sincs mennyit fogyaszt egy hdd, de a mondanivalóm lényege gondolom érthető).

2016. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Értem csak nem tudom kicsit megnyugvás az a 600 watt nekem mert ha konfig csere lesz mit tudom én új vidikártya akkor azt nem kell cserélni és nem ipari szar lenne benne mint most
2016. jan. 7. 23:18
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha 600 wattosat akarsz, akkor meg 22-24k körül nézelődj, az alatt nincs normális(és ez is csak a jobbak legalja, a legjobbak 30-32 körül vannak).
2016. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Viszont én játékra nem annyira ajánlanám az i3mat esetleg egy kicsit erősebbet (nekem személy szerint i5 van az i3 inkább munkára jó (irodaira))
2016. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Hexa 400 a legjobb ide
2016. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igazából Gta V-öt futtatom vele Highon szóval panaszom nincs rá :)

Csak amikor mondjuk egy hasonló kaliberű játékot nyitok meg a gép megtorpan és leveszi a ventilátor teljesítményt és érződik rajta ,hogy nem kapja meg azt az árammennyiséget ami kéne neki!

2016. jan. 7. 23:34
 9/23 anonim ***** válasza:

Húha,vannak itt komoly tévedések,de a válaszokban is.


Először a konfigod maximális fogyasztása a +12V ágról maximum 150W lesz ha nincs semmiféle tuning.


A tápegység nevében szereplő érték pedig NEM EGYENLŐ általában a +12V ágra irányítható teljesítménnyel.

Ez az ág számít,mert innen eszi a gép 95%-t.

Persze felső és csúcskategóriában már lehet dobálózni a tápra írt W értékkel,mert ott már igencsak megközelíti,vagy éppen a teljes névleges teljesítményét a 12V ágra tudja írányítani.

Ilyen például a Seasonic G 360W,ami bőven túlméretezett lenne a gépedhez,és akár egy csúcskártyát is elbírna.Ez kb 24-25 ezer Ft.


Na most a kérdésben szereplő M-tec 550W jó szerencsével 180-200W tud a 12V ágára irányítani.A legnagyobb baj vele hogy katasztrófális a belső tervezése,kivitelezése,és minőségellenőrzése.

Nincs benne semmilyen gyakorlati hasznú védelem,nem stabilak a feszültségszintjei és még sorolhatnám.

Tehát nyugodt szívvel vágd a kukába.


A linkelt 3 táp közül az első kettőt elfelejteném,igaz nem akkora hulladékok mint az M-tech,de nem ajánlott tápok semmilyen gépbe.


Hexa 400W a belépőszint alja,egy ilyen géphez ideális,ha nem tervezel tuningot,és 200W vagy afeletti kártyát a gépbe.

Viszont tökre belépőszint,rövid kábelekkel,relatív zajos ventivel,és belépő belsővel.


Ha nem tervezel nagy fogyasztású kártyát,akkor ebben az árban inkább ezeket nézném.

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha esetleg a jövőben csúcskártyát akarsz,akkor mindenképpen többet kell áldoznod tápra

Pl XFX TS 430W/450W,XFX Pro 450W,Amtec HCG-520W,Seasonic S12 430W/520W


Normális 600-as tápok 30 körül vannak.

2016. jan. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ez a 2 Chieftec kuka, ezért abban az árban vedda Hexát.
2016. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!