Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze szeretnék rakni egy új...

Össze szeretnék rakni egy új számítógépet, melyek azok az alkatrészek amiket nyugodtan vehetek használtan?

Figyelt kérdés

Ahogy írtam a címben, össze szeretnék rakni egy asztali pc-t, főleg játékokhoz használnám. Neten egy oldalon összeállítottam egy zsír konfigurációt, viszont az ára 164.000Ft, ez alatt túl jót nem tudtam kihozni, viszont ez nem olyan kevés ár szerintem.

Arra gondoltam, hogy úgy rakom össze a gépet, hogy a kényesebb alkatrészeket újonnan veszem meg, ami meg nem olyan kényes azt használtan, így olcsóbban kijövök. Teljesen használtan nem akarok gépet venni, jó pár ismerősöm tett már így, mindegyiké tönkrement hamar..

Szóval a kérdés az lenne, mik azok az alkatrészek amiket használtan kéne, hogy vegyek, és mik azok amiket újan?



2016. jan. 8. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

A tápot újan mindenképp

Más alkatrész mehet használtan, de drágább dolgoknál, pl videokártya, figyelj arra, hogy ne legyen túl régi, és lehetőség szerint legyen rá garancia is még

2016. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Processzort vehetsz használtan. Sérülten nem fognak árulni, működőképes van csak. Már ami szóba jöhet. Pl.: Core 2 Duo E4600-at 1.800 forintért vettem Jófogáson. Kifogástalan. Doboza nem volt, de úgyis a gépbe ment. E4300 helyett.


Merevlemezt ne. 100% kondíció ellenére lehet csapágyas, vagy éppen a firmware-jét is megfertőzhette vírus.


Többiről nem merek nyilatkozni. Alaplap, VGA esetében a kondenzátorok miatt én nem mernék. De ez csak szubjektív vélemény.

2016. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Táp/RAM az legyen új, processzor/videokártya jó ha van rá legalább 1 év garancia valami nagyobb boltban (tehát nem hozd vissza nekem és majd meglátjuk alapon menjen), ház nyugodtan lehet használt, alaplap se szokott nagyon behalni.


Merevlemezt lehet használtan venni de azért az necces. Arra még megéri költeni. hardverapro.hu-n találsz elég sok hirdetést, ott nézegethetsz.

2016. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a RAM is mehet használtan, azok nem szoktak elromlani.

Táp/lap/HDD, amit szerintem érdemes újonnan venni.

G.

2016. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva gondolkozom. Táp és ház és ram és processzor mehet használtan (ezek bírják a legtovább), a többit újonnan érdemes beszerezni. Ha van még garancia, akkor szinte minden mást is, kivéve HDD. Azt soha nem szabad használtan venni.
2016. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

plusz hdd nek foleg ha garis es jo arban lehet hasznaltan


igazsagszerint mindent lehet


de tapot nem tudni hogy nyuztak szoval gari nelkul venni tapot nem tul jo egy gephez


a lejobb a legdragabb elemekel sporolni hasznaltan vagyis a processzoron es a videokartyan


cpu t nem pusztitja el a Vegzet Hegyenek tuze sem, se a Napkitores, Kozmikus Sugarzas

Atya Ur Isten se tehet kart egy Hibatlanra gyartott cpu ban


vga meg alltalaban 3ev garis, es 3evnel regebbi vga t venni... hagyne mondjam micsoda

2016. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amondó vagyok én, hogyha egy 170.000 forintos gépet veszel, akkor legyen benne minden új.. Inkább később fejlesz, de akkor tudod, hogy minden jó, minden új benne.. Tápot mindenféleképpen, hdd-t mindenféleképpen , de mondom szerintem sokkal jobb ha minden új.. ne ezen akarj sporolni.
2016. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehetséges, hogy nyáron fogok venni gépet, hogy a nagy részét újan is meg tudjam venni. Procit, alaplapot, házat, ramot valszeg használtan fogok venni, mert a leírtak alapján ezeket bátran lehet. Videókártyát azért nem akarok használtan, mert ha az előző tulaj overclockolta sokat, azért az sok jót nem tesz neki.

Az utolsó válaszolónak: egyet értek, hogy nem ezen kéne spórolni, én se pártolom a használt alkatrészeket, mert csomó ismerősöm ráfázott már arra, hogy használtan vett alkatrészeket, ezért próbálom csak azokat használtan venni, amiknek a legkevesebb az esélye, hogy baja legyen

2016. jan. 13. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!