Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennyire rossz lenne az AMD?

Ennyire rossz lenne az AMD?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig látom itt gyakorin, hogy itt nagyon nem ajánlják az AMD processzorokat, különösen az FX szériára gondolok.


Emlékszem kb. 2 éve is gép vásárlás előtt voltam, szóval nagyjából utánanéztem, hogy mi lenne jó választás / mit vegyek a gépbe. (itt az oldalon is kérdezősködtem eleget..)

Akkor még itt "jónak" számított egy FX6300.

Szóval akkor még ajánlott processzorok voltak az FX-ek, de

azóta mi változott?


Miért mondja itt mindenki az FX processzorokra, hogy sz.ar / nem jó semmire / meg hogy Celeronokkal van egy szinten stb.


1-2 év alatt ennyire sz.ar lett vagy mi?


Ahogy néztem itt az oldalon mindenki i5-öt mond, pedig szerintem nem mindenki teheti meg h 50-60ezerért vegyen magának processzort. (pl. ha játékra kell a gép) Lehet jönni azzal, hogy kell hűtő az FX-re (hát adnak hozzá gyárit.. tény h nem a legjobb, de azért alap órajelen szerintem lehűti azt a processzort) tehát szerintem másik hűtő annyira nem muszáj. Persze jó alaplap kell hozzá, de 20 körül ott van mondjuk a Gigabyte UD3P (ez sak példa).


Tehát itt az emberek akkor is i5-öt mondanak, ha VGA-ra alig marad pénz (ugye játéknál pedig nem kicsit fontos az erős videokártya..)


Ha tényleg ennyire rosszul teljesít az FX, akkor miért kapható még a boltokban?


Sok videó van fent youtube-on, hogy pl. FX6300-zal játszanak közel Ultrán egy mostani nagyobb játékot (pl. legújabb AC)


Ez akkor most kamu? De nem egy ilyen videót láttam már.


Az AMD ennyire használhatatlan lenne? (Intel az Isten, AMD meg a patás Ördög kb.)


Szerintem nem egy ember van itt, akinek életében nem volt FX processzora, de mégis azt mondja róla, hogy "sz.ar, dobd ki, kuka, használhatatlan és társaik"


Ti mit gondoltok?


Leginkább olyanok válaszát várom, akiknek volt már mindkettő vagy csak AMD.


(Mielőtt még valaki mondani, szólok, hogy nem vagyok sem AMD, sem Intel "fanboy", csupán érdekelt a téma.)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 10. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Itt, ezen az oldalon többségben vannak azok, akiknek személyes tapasztalata egyáltalán nincs a témával kapcsolatban, vagy csak a haverjának a haverja is I5-öt használ, és ezért okoskodik.

Hardver kérdésben messzire kerüld el a Gyk.-t !!!!!!

2016. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem FX van,és i5-i7 közé esik tudásban.

Persze a vele egy időben kijött intelekkel.

Az új Inteleknél megfelel az fx 8350 egy közepes i5-nek.

Még pár évig elég jól használhatóak lesznek,de új AMD-t már inkább az APU-k és fm2+-ok közül érdemes választani,ott vannak az újabb AMD procik.

Aki meg AMD procit cserélne AMD procira,és nem sürgős,az várja meg március-április környékén az új AM4-es foglalatot a ddr4 támogatással ellátott carizzo procit,vagy az év végén megjelenő ZEN-t. :)

2016. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez jó hosszú lett. Na essünk neki:

"Szóval akkor még ajánlott processzorok voltak az FX-ek, de

azóta mi változott?"

Az Intel kínálata. Az AMD-é meg nem. Nem halad a korral, ma már egy i3 is majdnem elveri az FX6300-at. Nem arról van szó, hogy ez egy rossz processzor lenne, mert rossz processzor jelenleg nincs a piacon. Arról van szó, hogy nem éri meg az árát.

Másrészt közben az is kiderült, hogy az FX-ek igénylik a jó alaplapot és nem éppen kiváló a gyári hűtésük. (tehát persze használható, de hangos, mint egy porszívó és nem is hűt túl jól) Ezeket egybevéve lassan ott tartunk, hogy egy i5 is kijön lapostól az FX + lap + hűtés árából. És ne kételkedj, bármelyik tesztet nézed, játékok alatt egy Haswell i5 simán elveri a 6300-at. Meg persze kevésbé is melegszik.

"Tehát itt az emberek akkor is i5-öt mondanak, ha VGA-ra alig marad pénz (ugye játéknál pedig nem kicsit fontos az erős videokártya..) "

Mert a VGA-t cserélheti később anélkül, hogy menne vele (kis túlzással) a fél gép. Az AM3(+) meg halott, semmi nem jön már bele.

Innentől meg minden csak körbe-körbe futkosás: Igen, lehet vele játszani, igen, ajánlott processzor volt két éve és nem, nem használhatatlan. Egyszerűen nem éri meg.

G.

2016. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Ami váltohott, hogy eltelg egy csomó idő és az FX-6300 helyére nem jött semmi. Nekem is ilyen procim van már bő 3 éve és még mindig jól eldöcög, de MA már nyilván nem ezt venném. Nekem van alatta egy korrekt alaplap volt eleve egy jó CPU hűtőm, így remekül megy minden (egy kis tuning is) és halkan. Most egy GTX960 van mellette és nagyon nem panaszkodom. Megvárom, hogy mit tud az AM4 és a Zen és utána fejlesztek új platformra...addig ráérek. :)
2016. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak abban igaza van hogy hardver témában érdemes mondjuk a Prohardverre menni,mert itt elég sok az olyan válaszoló aki azt hiszi hogy ért hozzá,csak közben meg nem.


Kérdésedre a válasz:

Ez azért van mert itt GYK-n van egy hit.Például egyszer valaki elkezdte hogy fú az i5 4460 kihajt minden VGA-t,de még 4 Titan X-szel is elbánik,aztán ezt mindenki felvette.Ez persze messze nem igaz mert már egy R9 390-el is CPU limit van sok helyen.És most ugyan ez a hit van az FX-szekkel is,hogy szart nem érnek,ez nem igaz csak jelenleg ugyanolyan árból játékra jobb i5-ös konfigot építeni.

Jelenleg az FX-szek legnagyobb baja az hogy a játékmotorok csak 4 szálat használnak.És az FX-szek sok magos előnye itt nem jön elő.De például múltkor kiröhögött a haverom akinek FX 8320-a van,hogy ő sokkal gyorsabban lerenderelete a videót mint én i5 4590-el,és én 40€-val többet perkáltam ki a futárnak.És boldogan elvan az FX-szel

2016. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lord Hidan ***** válasza:

Nekem volt fx 6300am DE használtan vettem használtan jó árban szerintem megéri az fx nem olyan rossz az

de utólag inkább egy i3 4170et vettem volna

És nem nem jó hozzá a gyári hűtő alap órajelen sem. 55-60 fok közt volt a processzor ha nem is csináltam semmit..

De én attól még szívesen építenék fx-re de persze csak használtan 30-32ért lehet találni 8320at 13-16ért pedig asus evo r2 lapot amivel azért elég jól lehet húzni

2016. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lord Hidan ***** válasza:

De ha valakinek van 200-250 ezre az ne fx-re akarjon már építeni

Új erős amd procik meg nincsenek ami megérné az a 860k a többi apu

2016. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az történt, hogy az FX6300 több mint 3 éve jelent meg.

Két éve még esetleg ajánlható volt, akkor is csak az árazása miatt, nem azért mert annyira jó proci, de azóta ugye eltelt még két év, és az AMD még mindig ugyanazokat a procikat árulja.


Aki akkoriban megvette, az még elvan vele, meg ha lassan kevés is lesz, 2-3 évet kiszolgált nála, de most egy új gépet bő 3 éves proci köré építeni már hülyeség.

2016. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!