Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 és R9 280 mellé alaplap és...

I5 és R9 280 mellé alaplap és táp?

Figyelt kérdés

Hali! Ipon-ról épp készülök megrendelni a felújításhoz az alkatrészeket. Veszek egy i5 4460-at (az AMD R9 280 marad, ami most van, csap proci, lap és táp csere lesz.)


Arra lennék kíváncsi, hogy minden klappolni fog e ezekkel az alkatrészekkel?


Alaplapnak egy GIGABYTE GA-B85M-D3H-t néztem ki. Vélemény kellene, hogy jó lesz e az i5 és a videókari mellé.


Tápnak pedig egy FSP Raider 550W-re gondoltam (a későbbi újítások érdekében hagyom ezt a kis plusz kakaót benne).


Megfelelő lesz így a konfig? Van még 8gb Kingston HyperX RAM 1333Mhz-vel, SSD, HDD. De gondolom a Raider elég erős lesz a konfignak, szóval igazából az érdekel megfelelő e az alaplap amit kinéztem :) Köszönöm a válaszokat.


Továbbá van egy nagyméretű CoolerMaster CPU hűtőm. Ennek örülnék, ha rámenne majd az i5-re de sehol nem találtam infót, hogy socket függőek e ezek a ventik vagy sem. Rá fog menni? Gondolom bármilyen CPU-ra jó.


Valamint, ha a gép összeraksára kerül, kell valamit a BIOS-ban különösen állítani? Nyílván a ventillátor szabályzásokat igen (ha akarom), de a fesz szintekhez nem kell hozzányúlni hanem tudja a BIOS alapból? Köszi a válaszokat! Lehet kicsit sok volt egyszerre :)



2016. jan. 11. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Alaplapból bármilyen LGA1150 jó,a kérdés csak,az hogy neked mennyire kell felszerelt lap.


Raider 550W-t viszont ne.

Annyiból bőven akad XFX TS 550W,Antec HCG-520W,Seasonic S12-520W,BQ S8 500W


Egyébként jó lesz.

2016. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Így konrktéan gondoltam, hogy jó lesz. Nekem igazából az volna a fontos, hogy 32 gigáig lehessen bővíteni RAM-al és 4 foglalat legyen rajta legalább. Meg persze a SATA3 és USB 3.0 is jól jön. Ebben az árban én ezt a Gigabyte-ot találtam. Persze van Asrock, de ott ha jól tudom, nem a Realtek-é a hangkártya, én meg azért a másik cuccért (most nem jut eszembe a neve sajnos) nem vagyok oda.
2016. jan. 11. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:

A gondolt alaplappal nem lesz probléma.


Tápegységnek ezt ajánlanám: Seasonic S12 II 520W

Link: [link]

2016. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3, +1 !

Egy Seasonic 520-as nagyon jó lennem vagy egy XFX 550, EVGA 600B.

2016. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előbb lesz elavult és csereérett a platform,mielött kevés lenne 16GB RAM.
2016. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, tápegységben megfogadtam a tanácsot! :)
2016. jan. 13. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!