Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan érdemes pasztázni egy...

Hogyan érdemes pasztázni egy processzort?

Figyelt kérdés

Adott egy Artic Extreme MX4 processzor pasztám, és ezzel szeretném újra pasztázni a CPU-t. Több fajta megoldást olvastam, mint pl.: szétkenés, borsómagnyi középre, fél borsómagnyi középre, majd rá a hűtőt, és szétkeni magának.


Hogy az ideális?



2016. jan. 12. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
borsószemnyi a közepére és majd ahogy ráteszed szétfogja kenni!Én mindig ezt alkalmaztam!i7 4790k-m van cm hyper 212 evo-val 24C alapjáraton!
2016. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Az butaság, ahogy első írta.


Szét kell kenni, pl. bankkártyával. Szélétől elhagysz 2mm-t, nem gond, mert kinyomódik a plusz.


Ha középre egy pötty, az kör alakban terjed, azaz vagy kimaradnak a sarkok, vagy sok lesz a felesleg az élek közepénél ami kinyomódik.


Nem a paszta anyaga a legfontosabb, hanem hogy 100% felületben biztosítva legyen az anyag folytonossága a cpu-hűtő között a paszta által.

2016. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A középrepötty módszer nekem sem vált be, én is szétkentem, vékonyan.
2016. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én hallottam olyat,hogy egy X-et raktak a procira,majd rá a hűtő.

off:athlon II X2-re csak simán ráb sztam az S754-es alaphűtőt paszta nélkül,jóvanazúgy xD és a vicc,hogy 30fok körül van a proci.

2016. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
paszta nélkül lehet jobb, mint rosszul pasztázva...
2016. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
huhh ha tudnád milyen háborút indítottál el.. van aki az 1 pötty a közepére módszerben bízik van aki szétkeni kártyával van aki kis x-et tesz.. az eredeti elgondolás az egy pötty viszont megeshet ott is hogy nem jól kenődik szét.. próbáltam mind 3-at igazából nagyon nagy különbség nincs ha jól csinálod, igazán különlegesen jó eredményeket még egyikkel sem sikerült elérni pedig kísérletezgettem vele egy keveset(bár lehet én vagyok balf).. igazából arra figyelj hogy akármelyik módszert használod jól kenődjön el és megfelelő mennyiséget használj..
2016. jan. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!