Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit javasoltok pasztázáshoz?

Mit javasoltok pasztázáshoz?

Figyelt kérdés

Hali! Életembe először tervezek processzort pasztázni, egy kicsit parázok, de szeretném megtanulni, mert ahogy észrevettem nem egy olyan feladat, amit ne tudna élő ember a bolygón megoldani.


Mégis több technikát láttam, milyen alakban formában, és módszerrel kell a pasztát felvinni. Van aki szét keni, van aki nem, mert a hűtő majd úgyis szét nyomja. Intel i5-i3-ra kb mennyi pasztát érdemes tenni? És Ti szét kenitek vagy hagyjátok a dolgot a ventire bízni? Esetleg valakinek valami tipp trükk, jókívánság? :)



2016. jan. 13. 00:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én kentem. Úgy egy borsószemnyit (talán picit kevesebbet) nyomtam középre , aztán eldolgoztam vékonyra, vigyázva, hogy ne terjedjen túl a kupakon.

Adtak a hűtőhöz egy kis papírlapot a kenéshez. (CM Hyper 212 EVO)

A YouTube-on sok videót találsz erről. Érdemes megnézni párat, hogy "ráérezz" a technikájára. Mindkét módszerre van példa.

Keress erre: "cpu cooler paste"

2016. jan. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ThodEE GoD ***** válasza:

Több youtube videó is van amiből lehet lesni technikát, én szétszoktam kenni ahogy a gyári bordán is van. van aki csak középre egy borsónyit, van aki X et stb.


Lényeg hogy ha nem új a cucc akkor ne légy rest rendesen zsírmentesíteni pl alkohollal mind a két felületet, rákeményedett pasztát alkoholos papírzsepivel, ronggyal letörölni, aztán mehet rá a paszta nagyon vékonyan ;)

2016. jan. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.válaszoló: Igen, rengeteg videót néztem már, 1 hete készülök már a műveletre :) Kicsit parázok, hogy hibázok aztán kuka az egész, pedig nem tűnik egy nagy valaminek. Köszönöm a válaszod!


2. válaszoló: A processzor új, a hűtő a régi marad. Az Intel i3-i5-i7-es CPU-kon van előre paszta? Mert láttam vannak proci típusok, ahol előre van rajta paszta. Mindenki más technikára esküszik egyébként, van aki túl sokat tesz, van aki túl keveset. Nem szeretnék galibát ezért érdeklődöm :)

2016. jan. 13. 01:14
 4/12 anonim ***** válasza:
ha már vna rajta paszta nem tudsz hibázni . illetve elég sok éve már van védelem az alaplapokban ha túlmelegedne valamely komponens nagyon le kapcsol. addig pasztázgasd amíg alap terhelésen nem látod a legalább 35 fokot . sok sikert !
2016. jan. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! :) Várok azért további hozzászólásokat is :)
2016. jan. 13. 01:38
 6/12 ThodEE GoD ***** válasza:
Nem a procin van paszta hanem a hozzá kapott hűtőn, de ha megtartod a régit akkor csak szépen zsírtalanítsd az új procit, minden régi pasztát távolíts el a hűtőről, kend be a procit vékonyan teljes felületén és mehet rá a hűtő ;)
2016. jan. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Trevor. ***** válasza:
Vettem Arctic MX-4 pasztát, egy kb. borsószemnyit nyomtam a proci közepére, rányomtam a gyári Intel hűtőt, majd levettem, megnéztem, hogy mindenhol fedi-e, majd újra ráraktam és rögzítettem és kész.
2016. jan. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ideális paszta mennyiség egy vékony filmréteg.A pasztázás lényege hogy a két fémen lévő mikrohézagokat kitöltse légmentesen ugyanis a levegő szigetel.Ezért szokták egy lappal lehúzni.
2016. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez is egy elfogadható megoldás.

https://www.youtube.com/watch?v=aU2_uP9S9Gg

2016. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A pasztázás lényege hogy a két fémen lévő mikrohézagokat kitöltse légmentesen ugyanis a levegő szigetel."


Részben igaz, a fényes fém felületek alacsony emissziós tényezője miatt szükséges, hogy ne legyen rés a felületek között. Ezt hivatott kitölteni a paszta.

2016. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!