Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valami előny abból, hogy...

Van valami előny abból, hogy ha egy márkábol veszem az alaplapot meg a videó kártyát?

Figyelt kérdés
PL egy MSI alaplap meg videó kártya vagy Asus alaplap és Asus videó kártya

2016. jan. 13. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon max jól hangzik ha meséled a haveroknak a PUB-ban .
2016. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs, de igazából én is így szoktam venni. (kinézet miatt)

Persze csak a kinézet miatt, pl. egy GAMING szériás MSI alaplap + hozzá egy ugyanilyen MSI vga szépen mutat, ablakos házban.


De teljesítményben stb. szerintem semmilyen előnye nincs.

2016. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van előny, hogy ne volna?

Eleve kisebb a valószínűsége, hogy a két cucc inkompatibilis legyen egymással, mert a fejlesztők ugyanazok, de még valszleg a beszerzési forrásuk is.


A DELL pl. abból lett ekkora világvállalat, hogy régen, amikor a taiwani, kínai szutykok elárasztották a világot, ők olyan gépeket raktak össze, amelyeknél az inkompatibilitást kiszűrték, így elterjedt, hogy a gépeik megbízhatóak. Ma már a szoftver réteg biztosítja a kompatibilitást, tehát a hw-nek elég azzal kompatibilisnak lennie, hogy ne legyen gond, de még ma is előfordul, nem ritkán, hogy egy adott hw elem nem működik együtt egy másikkal. Ezt nevezik inkompatibilitásnak.

Ha a video és az alaplap gyártója ugyanaz, akkor ennek esélye szinte nulla, így aztán, egyáltalán nem hülyeség az, amit csinálsz.

2016. jan. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!