Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami nem stimmel az ssd...

Valami nem stimmel az ssd beállításokkal. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 09:38
 1/10 A kérdező kommentje:
1
2016. jan. 14. 09:38
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Vettem egy SAMSUNG 250GB 850 Evo SSD-meghajtót


Az első telepítésnél fel raktam a Windows 7 Ultimate-et, valamint 1 vírusirtót és még néhány programot bele értve az alaplap és a videó kari driverét. Alig 10-óra használat után 128,349 GB-ot írt az SSD-m.

Ez lehetséges?

2016. jan. 14. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne törődj azzal a számlálóval, semmit nem jelent. Nekem 4-5 éves 83-a evo van, de még sosem néztem meg mennyi lehet. Úgysincs rajta fontos adat, csak az oprendszer, ha betojik csak újrarakom. Ezt tudom tanácsolni neked is: ne legyen rajta fontos adat, és mindegy is.
2016. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
830-as
2016. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és érthető válaszodat! viszont van még nagyon sok kérdés amit fel szeretnék tenni ezzel kapcsolatban, mert ez az első ssd-meghajtóm és bár értek a számítógép össze szereléséhez valamit a beállításához de az ssd-k terén nincs semmilyen tapasztalatom.
2016. jan. 14. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig nem sok kérdés maradt szerintem. Ugyanúgy használd, mint a sima meghajtót. Ne foglalkozz töredezettségmentesítéssel, sőt kifejezetten káros a sok írás/olvasás miatt, érdemes kikapcsolni ha az automatika be van állítva.


[link]


Ne foglalkozz azzal hogy hogy van beszerelve, mennyire stabil és rázkódásmentes, mert nincs benne mozgó alkatrész, kb. tökmindegy, csak ne essen ki. (nekem is egy csavar fogja, ferdén is van, de ez itt nem számít). Hőmérsékletek, zajszint, stb. kiestek szintén, nem kell vele foglalkozni.

2016. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:
60%
Értesz hozzá és Ultimate. Hagyjuk már!
2016. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tengor mi a problémád?


SSD-vel kapcsolatban semmi tapasztalatom nincs.


Annyira értek hozzá hogy meg tudom rendelni az alkatrészeket, és össze tudom állítani az asztali konfigokat, fel tudom telepíteni viszont olvasgattam fórumokat hogy konkrétan mire kell oda figyelni mikor SSD-t telepítűnk és furcsa volt nekem hogy közel 130 GB-ot írt, pedig csak oprendszert és néhány programot telepítettem.

[link]


[link]


Mivel nem vagyok kompetens, nem tartozik a szakmámhoz a számítógépek szervizelése, így millió dolog van amit nem tudok.


Töredelmesen megkérek mindenkit hogy a kötözködő megjegyzéseket hanyagolják!


Köszönöm!

2016. jan. 14. 12:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm a linket és a segítséget!
2016. jan. 14. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!