Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP Deskjet F2180 nyomtatónál...

Johnny641 kérdése:

HP Deskjet F2180 nyomtatónál lehet valahol állítani az alsó-felső margókat? Miért hagyja el a nyomtató a dokumentum alsó részét?

Figyelt kérdés
PDF formátumú szöveges dokumentum nyomtatásánál alulról az utolsó kb. 2 cm-re eső nyomtatandó szöveget lehagyja a nyomtatóm.Úgy látom, hogy felülről is sokat hagy el üresen. Ugyanez a dokumentum egy másik gépről megnyitva és egy másik (Canon) nyomtatóval probléma mentesen, teljes terjedelmében nyomtatható. Mi lehet az ok? Nyomtatási margó állíthaó-e? Sajnos, a HP nyomtató eszköztárában, illetve a "beállítások"-nál ilyen lehetőséget nem látok. Köszönöm előre is a választ!

#margó #nyomtatási méret
2016. jan. 17. 14:31
 1/3 CspCsj ***** válasza:

A PDF dokumentumok nem szerkeszthetők, ezek a tulajdonságok rögzítettek.

Szövegszerkesztő programban kell ezeket módosítani, még a PDF formátum elkészítése előtt.


Olyan kis trükközés beleférhet, hogy nyomtatáskor mondjuk 95%-os nagyítást adsz meg (esetleg nagyobbat vagy még kisebbet) és középre rendezed. Ekkor minden picit kisebb lesz, de ki fog férni. (Adobe Reader-ben most nem tudom kipróbálni, de Foxit Reader-ben működik)

2016. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!A szóban forgó PDF dokumentumot már én is készen kaptam és azt értem, hogy utólag nem szerkeszthető. Az azonban még mindig nem világos, hogy másik típusú nyomtatóval miért oké minden?
2016. jan. 19. 17:17
 3/3 CspCsj ***** válasza:

PDF-ekhez milyen programot használsz? Adobe Reader?


Másik programból, mondjuk egy szövegszerkesztőből nyomtatva is jelentkezik a probléma? (állítsd a margót minimálisra, majd a tetejére és az aljára is írj be pár karaktert)

2016. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!