Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy átlagos okostelefonnál...

Egy átlagos okostelefonnál milyen mintavételi arányú mp3-at érdemes hallgatni?

Figyelt kérdés

Mind fülhallgatóval mind a beépített hangszóróval


Lényegében mennyire csökkenthetem le anélkül, hogy észrevennék jelentős romlást?

128kbps mellett



2016. jan. 18. 09:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

# 9

Nem tudom mivel hallgatod út közben, én az iPhone/iPod-ról szoktam a hozzá kapott gyári Apple fülessel, semmi extra cucc, de így is ég és föld a különbség 128 és 320 között.


Az otthoni hifin (DAC + erősítő + álló hangfalak) meg ha tehetem inkább FLAC-ot hallgatok.

2016. jan. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ezért örülök, hogy nem vagyok audiofil, plusz általában tömegközlekedésen hallgatok zenét ott meg a zaj úgyis elnyomná a különbséget
2016. jan. 19. 12:21
 13/15 anonim ***** válasza:

De ez is amúgy egy olyan kérdés, aminek sok értelme nincs, mivel mindenkinek más az igénye, a füle, a hang cucca...


A legegyszerűbb az, ha fogsz egy-két zenét, átkonvertálod őket 128-ra, 256-ra 320-ra is, és meghallgatod a saját füleddel, a saját eszközödön mindkettőt. 15 percet kell rászánni, és el tudod magad dönteni, melyik lesz a neked való.

2016. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mint többször leírtam, a kérdés nem a bitsebességről szól
2016. jan. 20. 06:33
 15/15 anonim ***** válasza:
Az is meg lett már válaszolva, általam is, hogy a mintavételt hagyd annyin, amennyin a forrás van.
2016. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!