Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik konzolt...

Radish kérdése:

Szerintetek melyik konzolt vegyem?

Figyelt kérdés

Konzol vásárlás előtt állok, és egyszerűen nem tudom eldönteni hogy még is melyiket lenne érdemes megvenni. Három közül szeretnék választani Xbox One, PS4, Wii U. Mindegyik konzolra van bőven olyan játék ami nagyon érdekelne, és nagyon tetszik. Wii U-tól kissé tartok ugyan rebesgetik a híreket az új konzolról, és félek hogy az lesz a sorsa mint a Wii-nek mégpedig hogy támogatás nélkül marad. Ettől eltekintve NAGYON tetszenek a Nintendo játékai. PS játékok szempontjából annyira nem fog meg mint a másik két konzol, persze itt is vannak kihagyhatatlan címek, és sokan azt írják hogy ez a legfelhasználóbb barát konzol. Az utolsó versenyző pedig az Xbox One lenne. Itt fenntartásaim főképp a funkciókkal vannak, mert elvileg jó pár alkalmazás van ami itthon nem érhető el. (nem használhatom miért is fizessek érte?). Emelet ott az a pár korlátozás is ha nincs live előfizetve, akkor nem lesznek elérhetőek az eddig live-on keresztül beszerzett játékaid, meg ez a 24 óránként bejelentkezős mizéria.

Fő problémát az okozza hogy egyik konzolon sincs számomra olyan cím, ami annyira fontos lenne hogy egy másik gép vásárlását zárná ki. Hozzá teszem eddig soha sem volt konzolom, így ezáltal semmi sem köt egyik géphez se ami miatt igazán tetszene.


Ebbe szeretnék segítséget kérni, ha tudok írjatok minden konzolra előnyt és hátrányt,és hogy miért is lenne érdemes megvenni. ESETLEG ÉRDEMES KÖRÜL NÉZNI A RÉGEBBI KONZOLOK KÖZÖTT? Az ár is egy nagy befolyásoló tényező nálam.


Külön kis kérdés XO&PS4-ből elég az 500 GB tárhely vagy esetleg érdemes 1TB verzióra beruházni már.


VÁLASZOTOKAT ÉS SEGÍTSÉGETEKET ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM!



2016. jan. 19. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
hát fura hogy a PS4 címei nem fogtak meg mert ha csak az NaughtyDog munkásságát nézem már ott lenne egy két cím ami gyorsan átdöntené a mérleget.De ettől függetlenül én a PS4-et ajánlom olcsóbb is és jobb szerintem a supportja (Az Xboxon szinte már minden fizetős ) és szerintem a sony nagyon jó munkát végzett a grafika terén (egyértelműen jobb mint az Xboxé) .Tehát én azt mondom hogy a PS4 és 1Tb már sajnos igényelt de szerintem ha nem egy Tbset veszel sem lesz gond de az eléggé gyorsan megtelik a mostani játékokat nézve!
2016. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen PS4-nél is vannak olyan játékok amik szinte kihagyhatatlanok csak számomra ott kissé kevesebb. Köszi a választ!
2016. jan. 19. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Xbox one és Ps4 nemsok különbség van, max exkluzív játékok és a gamepad fogása.

Wii u ne vegyél mert idén jön az új nintendo konzol ha jól tudom.

2016. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Krisipoke ***** válasza:

Bár nem mindenkinek való konzol, én abszolút a Wii U mellett állok.

Olcsóbb, mint a többiek, és nagyon sok fantasztikus játék van rá - viszont ezeknek a nagyrésze Nintendo gyártmány. Ami nem baj, mert nagyon változatos és minőségi játékokat csinálnak, de nagyon sok multiplatform cím nem jön ki rá. Viszont ha van PC-d, amin tudsz ilyeneket játszani (vagy egyszerűen nem érdekelnek annyira az ilyen mindig felkapott öldöklős/versenyzős/stb játékok), akkor majdnem azt mondhatom, hogy Wii U-val teljes a lefedettséged.


Arról nem is beszélve, hogy itt ingyenes az online játék, viszi a Wii teljes könyvtárát (beleértve a letölthető retro és újabb, de kisebb játékait), illetve saját online piacrendszerén letölthető még több régi konzol játéka, és más, direkt erre kifejlesztett játék, többnyire elég jó áron.


Az igaz, hogy olyasmit mondott a Nintendo, hogy idén már lesz konkrét információ a következő gépükről, de arról még szó sem volt, hogy idén jönne, illetve annyit már mondtak, hogy ezt a gépet a meglévő gépeikkel párhuzamosan szeretnék vinni, anélkül, hogy bármelyiket is felváltaná (bár ez majd nyilván tapasztalat alapján eldől, de még az után is biztos lesz legalább egy pár játék Wii U-ra, hogy kijött a következő konzol).


Viszont szerintem ha mától kezdve egyetlen játék sem jönne ki Wii U-ra, akkor is évekig el lehetne lenni az eddigi kínálatával, főleg, ahogy említettem, hogy az online boltok és a Wii teljes játékkészlete is rendelkezésre áll.


Egyébként még ajánlom figyelmedbe a kézikonzolokat, elsősorban a 3DS-t, ami sokkal olcsóbb, mint akármelyik nagykonzol, hordozható, még talán több fantasztikus játék van rá, mint Wii U-ra, szintén saját online boltja is van, és támogatja az összes sima DS játékot, ami konkrétan szerintem !A! legjobb játékkönyvtár a konzoltörténelemben. Jelenleg amúgy minden közül a 3DS a kedvenc konzolom. Ja, és persze nem szabad azt gondolni, hogy ne teljes értékű játékok lennének rá, csak azért, mert kisebb, vagy mert hordozható.

2016. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a tartalmas választ, a szívem nekem is nagyon húz a nintendo felé mert van egy olyan feelingje amit szerintem eggyik konzol se tud. Eggyetlen vissza tartó erő az hogy attól felek hogy wii sorsra jutt. Persze ezt jólmondod hogy jatek van rá bőven. 3ds-el kicsit bele ültetted a bogarat a fülembe :)
2016. jan. 20. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egy 1tb os ps4 van. Miért azt vettem? Az ára miatt...épp megakartam rendelni az xbox ot(mert jobban szeretem az x1 joyt) de megláttam hogy 105k ért van ps4 1tb...:D hát mondom ki nem hagyom...

Egyébként 2 nap után megszoktam a ps joyt szal no problem...

A wii az nagyon más téma ahogy elöttem is írták, én is akarok venni de az nekem magában nem elég mert a wii játékokon kivül én mással is szeretek játszani.

Szóval szerintem ps4 vagy x1 közt dönts... Hogy mi alapján...ha nincs olyan játék ami tetszik akkor tapizd meg a ps és az x1 joyt és ameik tetszik azt vedd...az hogy 1 tb (ami egybk kb 850gb legalábbis ps en) igazából annyiban számit hogy mennyi jatékot telepítesz fel...de nem hiszem hogy egyszerre 10-20 nál több rajta lesz én is csak azért vettem mert olcsó volt...

Szal ennyi...vagy ps vagy x1 et vegyél és majd késöbb egy wii-t

2016. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Wii u mellett állok. 1: nintendo = minőség 2: szórakoztató játékkínálat 3: itt vannak az ilyen eszméletlen jó címek: splatoon , super smash bros , mario kart 8 , xenoblade chronicle x , mario maker , nes remix // wii u olcsó , ennek van a legnagyobb játékkínálata és hogy ez használható legjobban youtubozásra és internetezéshez. MINDENKI AJÁNLJA!!MEGÉRI !!//és 2016-ban jönnek majd ki a legend of zelda sorozatnak a legújjabb darabjai / biztos királyság!
2016. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!