Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme még egy különálló...

Van értelme még egy különálló hangkártyának manapság? Nem csillagászati árú stúdiókártyára gondolok, hanem PCI-E gamer sound card-ra.

Figyelt kérdés

Pl ASUS Xonar series. Áruk moderált, 10.000 körül, az oké na de kérdés nem totál pénzkidobás-e?

Mert ugye integrált hangchip minden alaplapon van, és ugye a gyártók papíron szépen levezetik hogy a külön kártya jobb mert sni ratio meg total distortion meg supersampling.

Oké.

Na de én a mezei user ebből a sok különbségből mit hallok meg egy jó minőségű, de nem stúdiószintű hangfallal?

Jól sejtem hogy semmit? Meg nem fogom mondani hogy most már nem az alaplapi kártyára van kötve a hangfal?


2016. jan. 22. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem hallasz meg belőle. Arról nem is beszélve, hogy egy 20-25e Ft-os alaplapba már olyan hangchip van, ami hozza a 15e forint körüli külön hangkártyák szintjét.

Ha zenével foglalkozol, van 7.1-es stúdió minőségű fejhallgatód, akkor hajrá, megéri az az 50-60e forintos kártya, egyébként meg átlagos felhasználónak parasztvakítás, mint a 8K-s TV.

2016. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért ez így nem teljesen igaz. A valósidejű 3d hangpozícionálás nemigen tartozéka az alsókategóriás alaplapok hangcsipjeinek (előfordul, hogy szóra bírható realtek unlocked x-fi driverrel, de akkor se lesz csodával határos módon ugyanaz a számítási teljesítmény, mint egy direkt gamer kártyánál, persze itt is utána kell nézni, hogy egészen véletlenül nem szoftveres megoldást árulnak-e rohadt sok pénzért ezek a nagyon kedves, agyonképzett urak nekünk....)


Annak én is előtte vagyok, hogy nekiálljak típusokra szűkíteni lehetséges igényeimet, tehát sajna nem tudok segíteni még körülbelül se, hogy mihez mi éri meg a gyakorlatban. Youtubeon vannak összehasonlítások persze. És lehet, hogy erős processzoron meg se érzel egy szoftveres megoldást, de ahhoz meg minek kártya? A Razer ad ingyen egy jónak mondottat, és is mostanában töltöttem le, nem raktam még fel, de szokták szeretni.

2016. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre gondolok:

[link]

2016. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ilyen csak szoft megoldás meg nekem eszembe se jutott.

de ez a "virtual surround with any stereo headphones" ez nekem full kamunak tűnik már így elsőre.

ez olyan lehet mint a hd playerben a sima dvd anyagok 1080p upscaling.

kamu.

2016. jan. 22. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:

A fülesben sorround nem kamu. Megvannak a korlátai, de nem kamu. Keress rá, hogy HRTF!


A razer cuccot el lehet felejteni. Meg nem veszem, a free meg gyakorlatilag be van állítva valahogy, nem kicsit hangosabb, mint bypassban, ezt sokan jobbnak észlelik, de állítgatni még hangerőn se lehet -> kotvány fos retek gané, kösz razer.


Most felhajítottam sourceforge.org-ról az Equalizer APO nevű valamit, egész sokat tud, térhangzást pont nem, de nekem egyébként is főleg erre kellett volna, jelentem, ez egy működő globál ekvalizer rengeteg funkcióval, még parametrikus ekvalizer is van, tényleg csak egy limiter hiányzik és lassan hangprocesszor helyett ajánlom... :) Töltöttem még le egy Audio Alchemy EAX4 szoftveres megoldást, ami a régi játékok 3d hangterét hivatott új rendszereken működőképessé tenni újra. Majd kipróbálom, most még játék sincs fenn. :)

2016. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"A fülesben sorround nem kamu."


A fülesben levő sr kamu!

Volt nálam kettő is ilyen fejhallgató, egy nulla ahogy van, az AKG stereo százéves hifi fülesem veri mindkettőt lassan 20 éves pedig.

2016. jan. 23. 09:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak korlátai. Nyilván teli lesz létraszűrő effektussal az általános HRTF függvénysereg használatával. Ha a te füledbe tennék a szondamikrofont, és a te fejed saját HRTF képeit hallgatnád egy költségesebb Sennheiseren, rendes konverterekkel, 24/192-n vagy nagyon über 1 bites holmin, akkor igen megváltozna a véleményed erről. Nyilván az olcsó kommersz, amit hallottál, nem ért az én házi kísérletezéseim nyomába se, de egyes szoftveres megoldások játékra már egész használhatók. Zenére nem az kell, ha arra keresel kártyát, akkor a játékost kár volt megemlíteni. A valósidejű 3d hangpozícionálást gyorsítja, neked nem az kell.
2016. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!