Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme venni egy 120gb-s...

Van értelme venni egy 120gb-s SSD-t, és a régi 80-as sata HDD-t pedig tárolónak használni?

Figyelt kérdés

Programokat, játékokat az SSD-re, többit a HDD-re.

14-15-ért van 120gb-s ssd, meg kell egy átalakító, az is vagy 5e Ft, vagy inkább egy jó minőségű 7200rpm-es nagy cache-el rendelkező HDD lenne jobb kicsit olcsóbban mint ez a kettő együtt?


2015. dec. 13. 08:36
 1/7 Trevor. ***** válasza:

Elég kevés hely, nekem az 1TB-s HDD is kevésnek bizonyul időnként...

SSD-t ne tárolásra használd (értsd: filmek, zenék stb.), hanem programok játékok menjenek az SSD-re, minden más HDD-re.


Átalakító? Nincs az alaplapodon SATA vagy mire gondolsz?

2015. dec. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:
Ha eddig elfértél 80 GB helyen, akkor van értelme. Feltéve, hogy ez nem egy laptop, amiben egyetlen hely van a központi adattárolónak, egy második pedig csak az optikai meghajtó beáldozásával rakható bele.
2015. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 HUN_Sector ***** válasza:

Ha nem vagy nagy játékos, nincs több tíz giga filmed és zenéd, elég lesz a 120 gigás ssd.

Nekem is elég volt 20 giga adatnak, 50 giga oprendszernek (kicsit meghízott az évek alatt), 25 giga játéknak anno.


Ez mind a te felhasználási szokásaidtól függ.

(Valamint sokat számít, van e sata 3 csatlakozód az alaplapon)

2015. dec. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 HUN_Sector ***** válasza:
(1: átalakító alatt szerintem a 2,5-3,5"-os átalakítót értette)
2015. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem az a kérdés hogy elég lesz-e... van egy 500gb-s külső tárhelyem is, szóval nem vagyok helyszűkében... a lényeg az, hogy sebességben, és stabilitásban jobb lenne-e egy ssd, pl. mozilla kattintok és már be is töltött, boot nem percek kérdése hanem max 1 ilyenek, vagy inkább az új HDD?
2015. dec. 13. 09:45
 6/7 hypno ***** válasza:

#5

Az op.rendszer és az alkalmazások betöltési ideje nem vitásan az SSD-nél jobb. Sokkal jobb.

2015. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 HUN_Sector ***** válasza:
6: nagyban a sata 3 csatlakozó megléte. Tény, sata 2-vel is érzékelhető egy 30%-os gyorsulás, de a sata 3 az, mely által a rendszer 4-5x sebességnövekedésre is képes.
2015. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!