Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopomba vettem egy SSD-t...

Laptopomba vettem egy SSD-t és a HDD-t betettem a dvd helyére, de fagyogat a rendszer. Mi lehet a probléma? A többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Van egy olyan problémám, hogy a Lenovo G50-45 laptopomhoz vettem egy SSD: Kingstone SV300S37A120G 128gb-t illetve egy Silverstone TS08- beépítő keretet. A dvd helyére bele is tettem a HDD: HGST HTS545050A7E660 500gb os merevlemezt. Kapott egy friss rendszertelepítést, driverek felrakva. Minden stim, de valamiért bizonyos időközönként megfagy a gép, nem reagál semmire, az egér sem mozog (most Windows 8.1 van rajta), de pl Windows 10-él volt olyan, hogy az egér mozgott, de ennyi, nem reagált semmire a gép. Azóta vannak ezek a problémák, mióta beletettem az új cuccokat a gépbe, előtte semmi ilyesmi nem volt. Igazából azt vettem észre, hogy a DVD helyére betett vinyóval függ ez össze, mert általában van mikor a keret kéken világít (vagyis olvas,ír), de pl megfagy az utorrent vagy a bittorrent, semmit nem tudok elindítani és megnyitni a D meghajtómról…stb.Tegnap online filmeztem, közben töltöttem utorrentel egy filmet, hát megfagyott a Chrome, meg az Utorrent is, de a D meghajtót nem is tudtam megnyitni, csak egy restart tudott segíteni. Gőzöm sincs mi lehet a probléma, pedig a Driverekkel is játszottam, hogy melyikre hogy reagál a gép. Ötlet valakinek ? Bios frissítés volt régebben, gondoltam, hogy nem-e az új miatt csinálja ezt és vissza tettem a régit, de ezzel is ugyan az a probléma. Vagy esetleg állítsam az AHCI-t IDE-re a biosban és úgy használjam a gépet ??? A bios uefi-re van állítva és a rendszer ssd-re van telepítve.

Mellékelem a képeket, amit Crsytal Disk Markkal csináltam, SSDOK-al,illetve az eseméynaplót is !

[link]

[link]

[link]


2016. jan. 23. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Vedd ki az optibay-t (a DVD-helyére tett keretet) a HDD-vel együtt pár órára. Ha megszűnik a fagyás, akkor ott van a gond, ha nem, akkor pedig valószínűleg az SSD környékén.

G.

2016. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké ! Még annyi kérdésem lenne, hogy ha nem az SSD-vel van a baj, akkor hogyan lehetne a korrigálni ezt a problémát, mert szeretném használni a HDD-t is ! Köszönöm a válaszodat !
2016. jan. 23. 11:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Ki kell deríteni, hogy az optibay, a HDD vagy a laptop csatolója-e a rossz. Egyelőre jussunk el odáig, hogy meglegyen a hibás rész.

G.

2016. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra tippelnék, hogy a gyári HDD-n lévő rejtett partíció okozza. Ha jól sejtem nem formáztad le teljesen mielőtt betetedd a dvd helyére, peddig le kellett volna ugyanis a gép képes arról is bootolni, így jóeséllyel ez tesz keresztbe az elsődleges meghajtón futó win.-nak. Ha tényleg nem formáztad, csak a C-t törölted, akkor ez lehet a gond. Két dolgot tehetsz, vagy veszel egy "szűz" HDD-t és azt teszed be a gyári helyett, vagy teljesen leformázod ezt. Ez esetben persze az adataidat nyilván le kell menteni. Arra ügyelj, hogy ezt ne HDD klónozó szoftverrel tedd. És persze azért ott a harmadik lehetőség -bár szerintem ez nem igazán opció-, hogy élsz tovább a mostani körülményekkel.
2016. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4: A HDD-n lévő tetszőleges partíció nem okoz ilyen jellegű tüneteket, maximum csak akkor, ha komolyan sérült.

G.

2016. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem sokára ránézek ezekre, csak most tudtam feljönni ! Majd írom a fejleményt,addig is köszönöm a tanácsokat ! :)
2016. jan. 23. 13:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hozzátennék, hogy HDD Regeneratort futtattam és az nem talált hibát !
2016. jan. 23. 13:24
 8/10 A kérdező kommentje:

Délután frissítettem a Biost( ssd benne volt a gépben)+ újra tettem a Win10-et UEFIben, felraktam mindent drivert, a Sata driver az a gyári windows (amd-s az alaplapom,akkor nem kéne azt feltenni hozzá?), és azóta hibátlanul megy, a hd sentinel csak egyszer írtam ki ezt : #199 Ultra ATA CRC Error Count 9987 -> 9988


Most azon gondolkodok, hogy lehet átmentem a cuccokat és csinálok a Hard Disk Sentinellel ÍRÁS + olvasás DESTRUKTÍV tesztet. Vélemény ?

2016. jan. 23. 20:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Lefuttattam az írás....stb tesztet, nem talált se hibát semmit, most formázom a merevlemezt is épp,de a HD sentinel megint ezt a hibát írta ki 6 alkalommal, szerintem lehet a keretnek nem tetszik valami, de viszont most nem volt fagyás...stb. MÉG ! :)
2016. jan. 24. 08:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ODD csatlakozása Sata 1-es ! Sikerült ezt leinfóznom!
2016. jan. 24. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!