Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UPC-s modem-routernél hogyan...

UPC-s modem-routernél hogyan oldjam meg a port forwarding-ot?

Figyelt kérdés

Van ezen kívül egy TP-Link-es routerem.Azon beállítottam a port forwardot az IP kamerám részére de nem tudom távolról elérni.Az a gyanúm hogy a UPC-s modem-router nem enged be,de abba meg nem tudok belépni,meg elvileg nem is lehetne hozzá jogom ha jól tudom


Ezt csinálnám dehát nem tudom a szolgáltatóm DNS címét: [link]


Ezt is próbáltam de nem jártam sikerrel: [link]


2016. jan. 29. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, ha segítséget akarsz kérni MINDIG írj pontos típust! Mert így most fingom nincs, milyen routered van. A hiányzó részeket szüld meg magadnak!


1) A router DHCP beállításaiban az IP kamerádnak fix IP címet adj

2) Most már lehet szórakozni a port forwarding-os résszel

3) Mivel a netszolgáltatód által neked kiosztott IP cím változik, kelleni fog egy dinamikus DNS, pl. a no-ip.org-tól. Ezt a dinamikus DNS-t állítsd be a routeredben

4) Mivel már a külvilágon bárki eléri a kamerádat, állíts be neki valami jópofa jelszót.

5) ???

6) PROFIT!

2016. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vergődést kértem hanem segítséget.Direkt nem írtam pontos típust mert nem ez a lényeg hanem az hogy amit szokott adni a UPC szolgáltató modem-routert abba bele lehet e lépni vagy sem... Mindent jól állítottam be de ha ez az eszköz nem engedi át a távoli használatot akkor szart se érek az egésszel
2016. jan. 29. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosan belehet (és a upc oldalán ehhez segítséget is fogsz kapni). Nálam csak sima modem van (szerencsére) de ha cserélik, akkor is biztosan a saját ddwrt-s routeremet fogom használni. Ha van normálisan felkonfigurált routered, akkor bedugod a upc-s routert az otthoni wan portjába és a upc-sen pedig kinyomod a NAT-ot (tehát bridge módba kell állítani). Ezt lehet-e illetve ha igen hogy, neked kell megkeresni, mert ez szintén eszközspecifikus...
2016. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végülis megoldottam a problémát és nem az volt a baj amit az első mondott így csak feleslegesen okoskodott


A másodiknak azért köszönöm a segítséget

2016. jan. 29. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!