Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan működik az Intel turbo...

Cameron Poe kérdése:

Hogyan működik az Intel turbo boost funkció?

Figyelt kérdés

I5-4690 cpu-m van. Alap órajel 3.5ghz, turbo órajel e.9ghz.

Ez azt jelenti, hogy ha kell automatikusan túllépi az alap órajelet mint az Nvidia kártyák? Ezt be kell állítani a biosban (és ha igen akkor ez egy enable-disable funkció, vagy komolyabb kézi állítgatást igényel)?

Előre is köszönöm a felvilágosítást!



2016. jan. 30. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
elméletileg fixálni is lehet biosban. ha szükséges a magasabb óra jel akkor magától emelkedik. de én fixálnám.
2016. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kell a kraft és engedi a TDP keret meg a hőfokok, akkor rányom az órajelre a gép még 400 megahertzet. BIOS-ban ki/be kapcsolható meg talán állandóvá is tehető. Utóbbit nem javaslom, felesleges.

G.

2016. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt most úgy érted, hogy így ahogy van automatikusan emeli az órajelet ha kell annélkül, hogy hozzányúltam volna? Akkor ez nem egy bekapcsol/kikapcsol funkció a biosban? Erről a fixálásról nem is tudtam, ez már bonyorultabnak hangzik. Ez is olyan mint a tuning, hogy mindenféle feszültséget kell állítanom, meg stb?
2016. jan. 30. 22:21
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 miközben jött a válaszod, írtam, úgyhogy a válasz az egyesnek szól. Te már érthetőbben elmagyaráztad. Köszönöm az eddigi válaszolóknak a segítséget!
2016. jan. 30. 22:24
 5/6 Trevor. ***** válasza:
100%
De, ez pont hogy egy bekapcsol/kikapcsol funkció BIOS-ban, csak alapértelmezetten úgy tudom, hogy be van kapcsolva. Elvileg nem mind a 4 mag fog 3,9ghz-en menni, utána kéne nézni.
2016. jan. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, annak már korábban utánnaolvastam, hogy nem megy az összes mag a maximális turbo frekvencián, csak azt nem tudtam, hogy ez a a turbo boost egy automatikus órajel emelés e, meg, hogy egy egyszerű BIOS be/kikapcsol funkció vagy egy bonyolultabb állítgatás eredménye e.

Így már tiszta, köszönöm a segítséget!

2016. jan. 31. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!