Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi kattog a gépemben, ha nem...

Mi kattog a gépemben, ha nem a merevlemez?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal, amikor valami munka van (programot indítok, letöltök, vagy csak elindítok egy film lejátszást és persze gépindításnál is) elkezd kattogni, berregni a gépem. Először arra gondoltam, hogy a hdd, ezért lehúztam és úgy indítottam be, de a hang változatlanul megmaradt, tehát nem a vinyó. A rendszer ssd-n, az nem kattoghat és tudtommal más mozgóalkatrész sincs, de akkor mi adja ki a hangot? Találkoztatok már hasonlóval? Vagy van valami tippetek? Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 1. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a venti még mozgóalkatrész.
2016. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ezt valóban elfelejtettem leírni. A ventiket is néztem, lehúzogattam őket, nincs közük a kattogáshoz.

És a zaj sem folyamatos, nem monoton, akkor történik amikor éppen dolgozik a gép valamin.

2016. febr. 1. 12:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak halkan: van táp is a gépedben...
2016. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy az is kattoghat. Kérhetnék egy kicsit bővebb választ? Ha az a ludas, miért adhatja ki ezt a hangot? És hogyan függ össze az éppen zajló "munkával"?
2016. febr. 1. 12:50
 5/11 anonim ***** válasza:

sok minden kattoghat.

Az egyik a tápegység, ahol a hűtésért felelős ventilátor csapágyazása megy tönkre, ezért az egész mozog, hozzáverődik a szélhez stb.


A másik a videokártya vagy a processzor hűtője, hasonlóan mozog(hat) jobbra-balra a nem megfelelő rögzítés vagy kopás miatt.


A harmadik, hogy egy ventilátorba belelóg egy kábel és azt ütögeti folyton (behúzni nem tudja mert nem elég erős a venti vagy rövid a kábel).

2016. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy pár lehetséges zajkeltő ok a táphoz és ventijéhez, de némelyik -értelemszerűen- máshol is előfordul(hat)

1. forog

1. a fordulatszáma változó (függ a táp elektronikájának a terhelésétől, ezáltal a termelődő hőtől)

2. meleg, poros levegőt szív be (a csapágy "imádja". Szorulhat a portól, ami később kopáshoz ezáltal zajokhoz vezethet)

3. az átszívott levegőnek nedvességtartalma van

4. a tápban lerakódott por gátolja a hőleadást és a levegőáramlást

5. a legritkábban (de legalább is a legkevésbé alaposan)takarított egysége a gépnek.[ki- és szétszerelést igényel(ne)] És nem sokan kenik a tápventi csapágyát

6. A vezetékek is hozzáérhetnek a forgó lapátokhoz

7. esetleges rögzítési problémák rezonanciás zajokat kelthetnek

8. az alkatrészek (kondik, tekercsek)is kelthetnek hallható zajokat

Hirtelenjében ennyi. A szakemberek nyilván majd kijavítanak (én csak egy "mezei user" vagyok)

2016. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezek annál gyakrabban és hamarabb előjöhetnek, minél gyengébb minőségű a táp

És még egy:

9. ez nem függ semmitől. Úgy hívják: Murphy törvénye...

2016. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A videokártya és a proci hűtőjét már ellenőriztem, a ventiket átnéztem, semmi nem ér bele semmibe.

Egyébként minden egyes alkatrész vadonatúj, két hetes sincs a gép, még patyolat.


Most már csak az összefüggést nem értem, tény hogy nem értek hozzá (a mezeinél is mezeibb felhasználó vagyok). Ha valóban ezek egyike a hibás (táp vagy valami vezeték) miért csak akkor és pontosan annyi ideg kattog amikor épp "dolgozik" valamin a gép (ezért is hittem, hogy a hdd zajong, olyan mintha épp írna, olvasna). Nem tudom elképzelni, hogy pl egy vezeték csapódása összefügghet az adatok használatával.

Szerencsémre a garancia majd megoldja, de nagyon kíváncsi vagyok mi lehet ez, lehet tényleg Murphy bácsi szívat.

2016. febr. 1. 23:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha két hete van meg a gép, akkor tényleg nézesd meg gariba. A szervízben hátha kiderítik. (ODD van benne?)
2016. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Holnap viszem. (Nincs benne.)
2016. febr. 4. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!