Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A fejlődés miért lassult...

A fejlődés miért lassult ennyire le a számítástechnikában?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy 1998 és 2008 között mekkora fejlődés volt például a winchesterek tárolókapacitása között. Gyakorlatilag az 1 gigás winchesterektől eljutottunk az 1 terrásig, ami ezerszeres szorzó. Persze gondolom voltak 98-ban is nagyobb vinyók már, de most a megfizethető, felhasználóbarát árakról beszélek. 2008 óta pedig gyakorlatilag semmit nem fejlődött a winchesterek kapacitása. Pedig igény lenne rá, a 4K térnyerése óta, és a játékok is egyre nagyobbak. Mióta megvan a GoPro-m, fél év alatt be is telt az 1TB-s merevlemezem. Mégis, ugyan úgy 1 TB-vel árulják a csúcsgépeket, csúcslaptopokat, mint nyolv éve. Oké, gondolom van 2-4, talán 8 TB-s vinyó is, nyilván baromi drága áron, és én boltokban még nem nagyon találkoztam ilyenekkel, de ez még akkor se valami nagy fejlődés, az előbb említett ezerszeres szorzóhoz képest. Pedig nyolc év telt már el! Ugyan így, i7-es proci már vagy 5-6 éve van, i8-at viszont még sose láttam. A RAM-ok mérete se fejlődik messze olyan iramban, mint mondjuk a 2000-es évek első felében tette. Miért lehet ez?

2016. jan. 30. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert kezdjük megközelíteni azt a szintet, ahol már nincs hova, és nincs minek fejlődni tovább.
2016. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lord Hidan ***** válasza:
100%

Míg akkor első generációs i7-ek voltak most jöttek ki a 6. generációsak

Ramok is rendesen feljődnek szerintem nemrég még 4gb elég volt bármire sokaknak már 16gb a minimum pedig 8is elég bármire persze nem biztos hogy sokáig

Fejlődnek rendesen a ramok vannak 64gb-osak is csak nincs olyan ami követelné azt azért tudnak annyira optimalizálni hogy ne keljen hirtelen 5x akkora ramigény

2016. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trevor. ***** válasza:

A pontos okát nem tudom, de nézd a jó oldalát. Legalább nem kell olyan gyakran gépet fejleszteni, ha pl. játék a cél. Mellesleg én a Pentium 4-el is ugyanúgy elvoltam, mint most az i5-tel elvagyok. Ha szükség lesz szélesebb körben is nagyobb HDD méretre, akkor csökkenni fog az áruk, de most inkább az SSD fejlődik, már kinőtte a SATA3-at.


4K-hoz pedig sokkal erősebb hardverek kellenének.

2016. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol voltak 10 éve az okostelefonok. Hol vannak most? Az ARM? A kisfogyasztású processzorok?

G.

2016. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 meszike91 ***** válasza:
100%

Az emberek 90%-ának elég az 1 terrás is. Ha majd lesz igény a nagyobb vinyókra, akkor olcsóbbak lesznek. Addig viszont rétegterméknek számítanak, azaz nagyon drágák.


Nekem pl 500 gigás vinyóm van, de ez is bőven elég. Max 300 gigát használok ki.

2016. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

tudsz venni tobb hdd t... mi bonyolut ebben?


hogy olcson nem jutsz nagy kapacitashoz? hat szerintem kicsit olcsobbnazert mint 8eve


10 ev még nem telt le ezt is vedd szamitasba a te viszonyitasod alapjan


honan tudod hogy 2018 ra ne lenne 10TB os tarolo? talan ssd lesz es talan olyan áraranyban mint most az 1TB hdd ...


es azzal is egyetertek hogy nem csak a tarolokapacitas novekedesevel kell merni a fejlodest


amugy szerintem 8eve sem voltak olyan SD kartyak mint ma, csak hogy valami olyant mondjak amit mindenki hasznal...

2016. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Told fel youtube-ra, és nem kell a tárhely miatt aggódnod
2016. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
Csak annyi történt, hogy a látványos fejlődés azokra a területekre összpontosul, amire nagyobb az igény. Ez pedig jelenleg nem a desktop PC vonal, hanem a hordozható eszközök piaca. A Wintel platform kezdi elérni a technológiában levő korlátokat, már túl sok értelmes újdonságot nem nagyon lehet várni. De nézd meg pl. a tableteket... Azért ott nyilvánvalóan látványos fejlődésnek lehetünk szemtanúi.
2016. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem állt le a fejlődés pc vonalon sem, csak más irányt vett. Eddig pl prociknál a teljesítményt növelték az egekbe, mostmeg a teljesítmény/watt arányt, hddnél meg a gb/mm^2-t növelik, hogy ráférjen egy lemezre(akár kisebb) az ami eddig csak 4-5 nagyobbra fért rá, ezzel szintén csökken a fogyasztás, hangkibocsájtás, és még tovább is lesz jó a cucc.

De az tényleg igaz, hogy lelassult a fejlődés, mert amit ezzel a technológiával el tudunk érni gazdaságosan, azt már majdnem elértük.

Mondjuk félni sem kell, már rég ki van találva, le van fejlesztve a jövő új nagy csodája, csak nem adják ki még a gyártók, mert ezt is veszik mint a cukrot az emberek

2016. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A fejlődés miért lassult ennyire le a számítástechnikában?"

Másképp fejlődnek a dolgok. Igen, a gta 5 egy felfejlesztett 8 éves gépen is elfuthat mediumon, de nézd a jó oldalát: nem kell állandóan pénzt költeni.

2016. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!