Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az mit jelent, ha a régi...

Az mit jelent, ha a régi gépem tápja kikapcsolt állapotban cirregő hangot ad ki?

Figyelt kérdés
Egy idős Compaq evo desktop tápegységéről lenne szó. Ha ki van kapcsolva a gép, de amúgy a hálózatra van csatlakoztatva, akkor az alaplapon világít egy led, ami oké is, de a táp is kiad valami cirregő hangot. Ez azt jelenti, hogy meg fog dögleni a táp? :D Azért a 15. szülinapjáig bírhatná :'DD :D Komolyra fordítva: meg fog dögleni a táp? Mert amúgy rendesen működik, nincsenek se stabilitási hibák, se hirtelen leállások, csak akkor melegszik a táp, amikor a Need For Speed Underground 2-t már egy ideje játszom (fullon megy, csak az antialasing nincs bekapcsolva), de az sztem azért, mert egy kicsit poros. :) Készüljek a cserére? Mert amúgy van cseretápom.

2016. febr. 4. 17:56
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

biztos nem cicereg menetkozben?


mikor bekapcsolod probaltad fulelni?


keszenleti korevel lehet valami, lehet "termeszetes is", netan foldelessel nincs gond? nem szokott megrazni?

2016. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
poros az nem tul jo, viszont kitakaritanod hazilag en nem ajanlom, egyszerubb ha kicsereled ha a masik az jo tap,
2016. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha halk-közepes, folyamatos magas frekvenciájú cicergésre gondolsz ami több hansíkon is mozog (hol magasabb, hol mélyebb), akkor valószínűleg csak a kondenzátor cicereg. Ha áramtalanítod, 10 másodpercen belül elmúlik, ugye?


Ettől szenved rengeteg alkatrész, tápegységek, videókártyák, alaplapok.

Ennyiből nem tudom megmondani hogy ez lesz e a problémád, de ha ez, akkor nincs semmi baj, el kell viselni a hangot és kész.

2016. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon halkan cicereg, de ha csend van (nem megy a gép, se semmi zajos), akkor ha odafigyelsz, meg lehet hallani. Kontár: porosnak poros mind a kettő. És igen, áramtalanítás után mindkettő rögtön abbahagyja a cicergést. Csak azért, mert sok helyen azt mondják, a cicergés halálos, há' na nemá' meghaljon a tápom :D
2016. febr. 4. 20:59
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és menet közben pedig nem cicereg, legalábbis nem én még nem hallottam. De majd meghallgatom (ma már nem). Nem rázott meg még soha a táp.
2016. febr. 4. 21:03
 6/11 anonim ***** válasza:

A coil whine nem halálos.

https://www.youtube.com/watch?v=0QWmQKM7v2Q


Viszont ha más miatt cicereg, az lehet gondot okoz.

2016. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
ha mas nem ra lehet merni hogy van e kozvetlen eszlelheto problema vele keszenlet kozben
2016. febr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor majd levideózom, csak sajnos szombatig nem leszek otthon :(
2016. febr. 5. 06:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Helló! Meghalgattam, és de, sajnos cicereg menet közben :(
2016. febr. 7. 12:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ugyanúgy lehet coil whine is. Olyan mint amit a videóban mutattam?
2016. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!