Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4Gb Rambol csak 3,96Gb-ot...

4Gb Rambol csak 3,96Gb-ot ismer fel, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy pár napja vettem egy új alaplapot és 2×4Gb Ramot tettem bele. A bios fel is ismeri mind a 8 Gb-ot, de a rendszer már csak 3,96-ot lát belőle. 64 bites op. rendszerem van. Az ez elötti alaplapomon viszont jó volt minden. Ha valaki tud akkor légyszíves segítsetek.


alaplap: ASROCK FM2A58M-DG3+

Proceszor: AMD Athlon(tm) X4 860K Quad Core Processor (4 CPUs), ~3.7GHz

videókártya: AMD Radeon HD 6670

memória: kingston 1600 Mhz 2×4 Gb


2016. febr. 10. 17:23
 1/7 Körte Senpai válasza:
Szia nekem is ez van 8 GB ból csak 7.75 öt ismer fel mert valami hirtelen nem jut eszembe felemészti de ez teljesen normális :)
2016. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De azért ez nem egésszen normális hogy 4Gb-ot csak úgy fel emészt. A másik lapomnál nem volt semmi probléma.
2016. febr. 10. 18:16
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
Próbáld meg frissíteni a BIOS -t. De csak egy modul legyen benne ez idő alatt.
2016. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehetséges biosban kell valamit be állítani vagy rakd más sorrendben bele a ramokat . amúgy egyeznek ezek a memóriák típusra mindenre?
2016. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már próbáltam úgyis hogy másik sorrendbe, egyszóval mindent megpróbáltam. A két kártya teljesen megegyezik.

Biost is frisitettem már, igaz mind a két modullal.

Most megpróbálom úgy frisitteni hogy csak egy modullal.

2016. febr. 10. 18:33
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
Én csak azért mondtam, hogy 1 modullal csináld, nehogy kifagyjon frissítés közben, mert akkor jóccakát neki.
2016. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segitséget, de még mindig nem jó.

Nem lehet az hogy a 2. slot esetleg nem jó? Elvileg ha az egyik memóriát bele rakom a 2.slotba akkor is el kell hogy induljon nem? Független attol hogy az első slotba nem raktam bele a kártyát.

De talán jónak kell hogy legyen, mert akkor nem irná ki a biosban a 8gb-ot se, ha bennt van mind a kettő. Vagy tévedek?


A 2. slotba próbálom ki akkor az egyik kártya elkezd sipolni, a másik kártya meg nem sipol. De viszont az 1. slotba próbálom ki őket akkor meg mind a kettővel elindul. Úgyhogy ezt már nem értem. Próbáltram érthetően leírni mindnt.

2016. febr. 10. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!