Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet használni 4 magos...

Kszk2 kérdése:

Lehet használni 4 magos processzort 2 (vagy 1) magos processzorként?

Figyelt kérdés

Pl hogy ne 4 magos 4 Ghz-s legyen hanem 2 magos 8 Ghz-s.

Azt tudom hogy lehet korlátozni a magok számát 2-re de attól az órajel ugyanannyi marad.



2016. febr. 11. 11:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem néztelek hülyének. Attól hogy valaki nem ért valamihez, még nem hülye.

Pusztán maga a kérdés, hogy 2x 4 Ghz-ből lesz e 8 Ghz ha a magokat összehozod.

Ez ad egy olyan alapfelállást, amire nem úgy kell hozzáállni, hogy a biosban turkáltatnak. Pusztán ennyi... ezt nem rossz szándékkal írtam le.

Mit ahogy később fejtegetik, hogy le lehet tiltani csak nincs értelme... Na én pont ugyan ezt mondtam. Csak nem vezettelek a BIOS-ba. Ha egyszer semmi értelme, akkor meg minek?

Tehát: Az egésznek semmi értelme ebben az irányban.

2016. febr. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az extrém tuningnak szintúgy semmi köze a kérdéshez.

Érdekes, de értelmetlen. simán arról szól, hogy letiltották a magokat, és egyetlen magot meghúztak egy pillanatra amíg a hűtés bírja.

VAO enek mi köze a kérdéshez, hogy:

"ne 4 magos 4 Ghz-s legyen hanem 2 magos 8 Ghz-s."

semmi.

Az amit te gondoltál olyan nincs, a tuning amit linkeltek az meg él pár másodpercet, és arra jó, hogy kiverjék tőle a kockák.

Kell egy frankó proci, ami tudja, azt amit akarsz.

Ha nincs ilyen, akkor azt kell elfogadni ami van, ill. azt lehet hagyományos módon húzni, lap és egyéb alkatrész függően... 10-20%-ot még ésszerű határon belül.

Többnyire azonban ez nem oldja meg, hogy kéne egy jobb proci hozzá. ;)

2016. febr. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Attól hogy valaki nem ért valamihez, még nem hülye"

Viszonylag jól értek a számítógépekhez. A Bioszban már minden opciót én állítottam be úgyhogy tudom hogy mi mire jó.

Amúgy onnan jött az ötlet hogy pl: 2 gépet össze lehet kötni de csak úgy hogy pl: renderelésnél az egyik az egyik felét a másik a másikat rendereli a videónak.

Ugye ezt azért csak így lehet megoldani mert túl nagy a latency a két gép között.

De gondoltam a processzor magok közt nem túl nagy a késleltetés és lehet rájuk egy virtuális gépet (vagy valami ilyesmit) építeni ami egy processzorként látja a magokat. (Ez nekem azért kellene mert pár program amit használok nem támogatja a multithreading-et.


De ha nem lehet én elfogadom. Téma lezárva

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2016. febr. 13. 12:39
 14/14 anonim ***** válasza:

Két gépet összekötni annyi, mint több magot használni.

Amit a legelején írtam. Autó ami 150-el megy, neked meg van 8 utasod. Két autó nem ,egy 2x gyorsabban, de 2x több utast szállít.

Azaz, a két gép összekötése annyi, hogy az adatokat kétszer annyi gép számolja, így lesz kész hamarabb, és nem úgy, hogy gyorsabban megy.


A NASA készített egy programot. Nem tudom, hogy még megy-e.

A lényege, hogy a Hubble teleszkópról visszaérkező adatokat ki kellett számítani, fel kellett dolgozni, de ennek nagyon nagy teljesítményigénye volt.


Mivel gyorsítani nem lehet a processzorokat, egy bizonyos frekvencia határ fölé, ezért kiosztotta a feladatot több processzorra.

Ez volt szerintem az első komolyabb kihasználása az internetnek, és az FTP-nek.

Mindenki aki a programban részt vett, adatcsomagokat kapott, amit kifejtve visszajuttatott a SETI-nek.


Ez egy automata folyamat volt ami képernyő pihentetőként indult, és használta a gépet, mikor a gazdája nem.

Az első többmagos, azaz többgépes feladat. :)

2016. febr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!