Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a BIOS a WD...

Miért nem látja a BIOS a WD BLACK 1 TB winchesteremet?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a probléma hogy a BIOS nem látja a bootolásra alkalmas WD BLACK 1 TB WD1003FZEX merevlemezemet,furcsamód azonban a 2 ATA Merevlemezemet (80 GB 8 MB Cache Maxtor Diamondback 9 plus és egy Samsung 120 GB 2 MB Cache 2005 környékéről) tudom használni.

Konfiguráció:

-Asus P5K (American Megatrends BIOS)

-Nvidia GT440 1 GB GDDR3

-Intel Core 2 Q6600 4X2,4 GHZ

-4x1GB Kingmax 800 mhz DDR2

A WD Black merevlemezt amit kb 2 napja nem lát a BIOS előtte 1 hónapon át használtam bootoló winchesternek minden probléma nélkül,azután nem érzékelte a BIOS a winchestert miután a sajnos mostanában sokat jelentkező 3 rövid pittyegéses hiba (3 rövid pittyegés,elvileg a memória első 64 KB-jával volt valami probléma,de ez orvosolva lett legalább ideiglenesen) legutoljára aktuális volt.

Milyen probléma megoldási tervek jöhetnek szóba?

(a helyesírási hibákért előre elnézést kérek)

Minden választ nagyon szépen köszönök!



2016. febr. 13. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozók rendben?
2016. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Emberek ***** válasza:
Kap elég kakaót a vinyó?
2016. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos vettem egy új Sata kábelt,és úgy sem érzékelte a BIOS... Sata tápcsatlakozóra átváltó kábelt használok,az meg nem hiszem hogy megtört volna.

Ezek szerint vagy az Alaplapi Sata csatlakozóval van a gond,vagy a WD Black winchesterrel kapcsolatban van a konkrét problematika(ami kicsit furcsa lenne tekintve hogy a Maxtor/Samsung winchesterem is hasonló körülményeken van tartva)

Úgy tudom 11,41 Voltot kapott a WD Black Winchester,nem tudom hogy ez jó/rossz érték.

2016. márc. 5. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!