Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthonra milyen lézernyomtató...

Otthonra milyen lézernyomtató ajánlott az én felhasználási módjaimhoz?

Figyelt kérdés

TL/DR: havi egyszer sok lap és sokszor egy-egy a cél, és semmi rálátásom a témakörre, valószínűleg elég az általad ismert népszerű típusokra ráállítanod engem első nekifutásra. Lentebb részletezem, mégis mire gondolok és mi nem kell, a lényeg, hogy költséghatékony legyen karbantartással is és tonercserével is. És azt már lentebb nem is írom, hogy a csíkozgatás meg kihagyogatás az utolsó, amit várok egy nyomtatótól, tehát minél ritkábban jelentkezik ez, és minél könnyebben tudom még én is orvosolni (pl mindig kapható, nem túl drága, jó minőségű utángyártott alkatrésszel), annál inkább hálával foglalom imába a nevét annak, aki ajánlotta a nyomtatót annak idején. :)


És most az esetleg felmerülő kérdéseitekre a válaszok nagy része:


Ritkán nyomtatok, ezért lézer. Megesik, hogy sokat, tehát ilyen párezer/hó terhelhetőség ha tényleg jelent valamit az adatlapon, akkor lehet, hogy kerülendő, igazából nem tudom, hogy rosszabb-e az ilyen a nagyságrendekkel több oldalt megadó típusoknál, vagy hogy ez átlagos hónapot jelent-e, vagy tetszőleges 30 nap időtartamon maximumot.


Valószínűleg nem kell színes, de persze ha sikerül költséghatékonyan megoldani, és még szép is a kép, akkor van az a felár, amin eltöprengek.


Valószínűleg nem kell multi, de egyébként meg van annyira kényelmes a fénymásoló funkció, hogy szintén van az a felár, amin elgondolkodnék.


Szintén nem létszükséglet, hogy hálózati legyen, mert nem kell rendelkezésre álljon, igazából letakarva, áramtalanítva pihen majd élete túlnyomó részében. Ugyanez vonatkozik a wifin lógásra képesekre: át tud kerülni a telefonról egy vonaton letöltött pdf a gépre, ahol kényelmesebb is kiválasztani azokat az oldalakat, amik tényleg kellenek is.


Igazán fontos az lenne, hogy nagyjából alacsony laponkénti összköltségünk legyen, és ebben benne van a mindenkori bekerülés, és a karbantartások arányos része is. Nem lenne hátrány, ha ismert, szeretett típus lenne, amihez van bevált utángyártott toner és kopó alkatrészek nagy múltú, szeretett gyártótól. Sose volt probléma, ha a használt piacon kell ehhez nyomtatót keresgélnem. A kézi utántöltést csak nagyon bevált cuccokkal, viszonylag könnyen betanulható módszerrel vállalnám, de inkább kerülöm.


Lap/percet nem adtam meg, igazából megelégszünk 12-vel is, de a sokkal több persze, hogy sokkal jobb mindig. Bemelegedés meg ilyesmi tényleg nem számít. Sokkal érdekesebb a papírzabálási hajlam meg a mindenféle tisztítási-karbantartási gyakoriság, és az is, hogy mennyire egyszerű ezeket elvégezni, mert nem abban a kategóriában gondolkodom, ahol az az evidencia, hogy viszem szervizbe, amint nagy a gond, egyébként meg van emberem retkelni vele... Én csinálok mindent, tehát jobb, ha google után némi műszaki rálátással sima ügy bütykölgetni.


Talán még annyi, hogy 1000 lapra elegendő tonert azért elég kicsinek tartom, tehát minél nagyobb, annál nagyobb Hawaii.



2016. febr. 14. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Otthonra mindenkinek a Brother készülékeit szoktam ajánlani. Olcsó, jó minőségű, tartós, használható bármilyen utángyártott tonerral (minimum 2500 lap a gyári kapacitás, az utángyártottaknak valamivel több).
2016. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!