Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » OEM windows 10-t hogyan...

Gerymiller kérdése:

OEM windows 10-t hogyan lehetne leformázni, és egy 8.1-et tenni a helyére?

Figyelt kérdés
Van egy Acer Switch Sw5-012 típusú tabletté alakítható pc-m. A Windows 10 nem igazán nyerte el a tetszésem, ezért szeretném visszarakni a windows korábbi verzióját. Készítettem egy usb telepítőt, amiről azonban nem tud bebootolni. A bios-nak egy grafikus felülete van, de nagyon le van butítva, és a boot sorrend után sem bootolt be az usb-ről. A telepővel gond nem lehet, mert az asztali gépemnek nem okoz gondot. Mi lehet a baj illetve hogyan lehetne megoldani?

2016. febr. 15. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Indításkor a boot választó menübe menj be, ne a BIOS-ba. Úgy olvasom, Acer-eken az F12.
2016. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen van ilyen, de ott is csak a beepitett merevlemez jelenik meg. De lehet olyat, hogy a bios-ban beállítok valamifele elérési utvonalat az usb-re, azt el lehet menzeni és akkor az megjelnik. Csak nem tudom pontosan melyik fájlból és melyik elérési utvonalon bootolna be :/
2016. febr. 15. 11:51
 3/9 Dongaben ***** válasza:
Sok BIOS-ban nem elég, ha a Boot sorrendben beállítod az USB-t. Engedélyezni (Enable) is kell, hogy onnan bootolhasson...
2016. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam, megnezem majd.

Lehetseges olyan hogy le van tiltva hogy mashonnan bootoljon?

2016. febr. 15. 12:14
 5/9 Dongaben ***** válasza:
Lehetséges. "Enable"/"Disable" áll mellette. "Disable"=Tiltva.
2016. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ugy Ertem, hogy nem lehet módosítani csak hardveres modositas vagy törés során?
2016. febr. 15. 12:28
 7/9 Dongaben ***** válasza:
BIOS beállításról van szó, semmi köze az Op. rendszerhez. Lehet engedélyezni/tiltani, hogy honnan bootoljon.
2016. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2016. febr. 15. 12:39
 9/9 Dongaben ***** válasza:
Magyarul: A BIOS-ban válaszd az "UEFI mode"-ot, ahogy a videón van...
2016. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!