Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PCI E X16 foglalatú alaplaphoz...

PCI E X16 foglalatú alaplaphoz PCI E 2. 0 X8 csatlakozású videokártyát vennék! Kompatibilis ez így? Többi lent

Figyelt kérdés

Alaplapom: Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 [link]


Ehhez az alaplaphoz néztem ki egy videokártyát ami PCI e 2.0 x8 csatlakozású.

Az alaplapom oldalán így írnak a PCI csatlakozásról: Expansion Slots


1 x PCI Express x16 slot, running at x16

3 x PCI Express x1 slots

(All PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 standard.)


A zárójelben írtakat nem értem, fordítás után sem volt világos... Ez most azt jelenti hogy 2.0-s pci e foglalatom van ?

Ha nem 2.0-s de én mégis megvenném a videokártyát akkor is kompatibilis lenne, működne ?

Előre is köszönöm a normális válaszokat !



2016. febr. 15. 19:59
 1/3 CspCsj ***** válasza:

A zárójelban annyit írnak:

"Minden PCI Expressz foglalat megfelel a a PCI Expressz 2.0 szabványoknak."

Igen, 2.0-s PCI Expressz foglalatok vannak az alaplapon, de beletehetnél 3.0-s vagy 1.0-s kártyákat is, azokkal is működne. (a szabványok rendszerint visszafelé kompatibilisek)

Az x16, x8, x1 a foglalat hosszát jelenti. A hosszabb PCI Expressz foglalatba nyugodtan beletehetsz rövidebb PCI Expressz kártyákat.

2016. febr. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! :)
2016. febr. 16. 07:07
 3/3 anonim válasza:
Jumper.
2021. máj. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!