Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elbírja ezt a videókártyát a...

Elbírja ezt a videókártyát a gépem tápegysége?

Figyelt kérdés

Nem tudom elbírja-e a meglévő tápegységem amit kinéztem:

GIGABYTE GeForce GTX750 Ti OC 2GB GDDR5 (WindForce 2X)


Jelenlegi PC configom:

Dell Precision T3500

Gyári Dell tápegység 525W (500W), +12VA -/ 18A, +5V -/ 20A

Intel Xeon W3565 4x3,2ghz processzor (130W)

6x2gb DDR3

Dell 09KPMV gyári alaplap

DVD-RW

1db 250gb SSD

1db 1TB 7200rpm HDD


Ennél komolyabbat nem tervezek bele, inkább lehet gtx740-est.

Az említett gtx750TI viszont működne problémamentesen?

Ha nem mit ajánlanátok helyette ami hasonló és garantáltan üzembiztos a táppal?


Köszönöm.



2016. febr. 27. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel Brand gép így gyanítom hogy valami "spéci"táp van benne de legalább minőségi.A probléma inkább az hogy belefér-e a gépházba.
2016. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gtx740 nincs csak gt740

es sokkal-sokkal gyengebb, nem eri meg kiadni ra penzt


biztos hogy elbirja a tap akkor is ha 6pin kell ra, de kereshetsz 6pin nelkulit (a legtobb olyan)


740 fogyasztasa kicsit magasabb is hajszalal

2016. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
kb. 17cm szeles a haz #1 szoval bele kell
2016. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha akkora akkor bőven.De a GT740-et én sem javaslom,akkor már HD7770 vagy HD7790 használtan.
2016. febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egész nap nyomozok de konkrét infót alig találtam ez ügyben, illetve mindenhol mást írnak a gépemről és a gtx750ti-ről is áramügyileg főleg az OC verzióról és a 6-pinről, az amperek és wattok meg főleg összezavartak :)

Valahol azt olvastam hogy max 150W-ig szerelhető az alap T3500 tápra GPU.

Konkrétan őt néztem amúgy: [link]


Szóval akkor nem kell aggódnom hogy sok bele vagy megsütöm az első alkalommal? :)

2016. febr. 27. 17:23
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha a tap nem hibas es nem elmebajosok terveztek (brand gyartok figyelnek erre minimalisan Dell meg eleg premium gyarto koztuk is)


en azt az infot talaltam hogy 6pin van a tapon


ami azert eleg erdekes...


egy Silver hatasfoku 3db 18A es 12V agas taprol van szo

ez 216W 216-130=86W


ha felteteleznenk hogy mesteri gyartok reszegek voltak es egy agra tettek a proci es vga kabeleit


erre kell 6pin GV-N75TOC-2GI

gyakorlatban 75W alatt fogyasztottak a 6pin el latott 750Ti k is, ellenben errol a te altalad valasztott tipusrol volt teszt ami 90W os erteket irt, persze rovidideju csucsertekrol is lehetett szo


ellenben mint irtam kereshetnel 6pin nelkulit is (ha van)


es emiatt csak akkor kell aggodnod mint irtam ha rosszul terveztek a tapot


mert papiron a tap GTX980 t is lazan kellene hogy birja (ha cpu tol kulon agra kerul)


cpu a 130W ot EPS kabelrol keri

a vga pedig a 6pin rol ha kell ra es a 24pin rol


a tapon A B C vel jelolik a 3agat

lehet a kabelejen is van ilyen jelzes es akkor megtudod nezni hogy a cpu tapkebel, alaplapi fotapkabel, es a 6pin kabel mely agakon van


de mint lathatad gyakorlati atlagos jatszadozas/munka alatt 1 agon is birnia kell a gepedet

2016. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* W3565 lemaradt hogy ez sem fogyaszt 130W t gyakorlati terheles alatt joval alatta marad, ennyit stresszel hozhatsz ki belole (ugy hogy nem rovididore netan 125W re felugrik aztan vissza, hanem folyamatosan 130 t zabal, ahogy vga nal is a folyamatos csucsrajaratas csak stresszel hozhato ki)


a legszebb hogy pont gigabyte (de talan mas gyarto is) 750 (sima) bol is adott ki 6pin t


erdekes...


tuningnal persze a pcie csati nagyon jol jonne (mar ha birja a tuningot ennyire)

2016. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

igen persze a xeon esetében is kalkuláltam ezzel, de gondoltam jobb félni :)

Maxon ezután sem fogom nyúzni igazából főleg nem mindent egyszerre és felhúzva, maga a gép fotózással és látvány tervezéssel kapcsolatban dolgozik sokat (de semmi 3d, 4K vagy buherálás nincs tervben mert jól szolgál gyári értékeken) + az alkalmi játék heti szinten is max. néhány óra, szintén nem elvárásom hogy mindent ultra minőségen nyögjön 0-24, tehát valóban csak játszadozás amire szánnám.

A leírtakat megfogadom illetve meglesem ha rájövök hogy mi a helyzet a táp és bekötések ügyében.


6-pin nélkül ahogy nézegettem zotac, evga és gigabyte low profile-ok amin tuti nincs és szintén alacsony fogyasztást ígérnek. Nem tudom bármi minőségbeli vagy más különbség van-e köztük, rosszabbul járok-e egyikkel mint a másikkal.

2016. febr. 27. 18:47
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem nagy gond ha LP a kartya


ellenben gyartonal megtudod nezni

legtobbszor... mert pont ennek a GigaByte nak gyarto nem irja legalabbis egyszeru ulajdonsagos oldalon (mas vga knal irni szokta termeszetesen),


compker en mintha alig lenne vga, persze lassan mas boltokbol is kifogynak a jobbak es sokan igenylik a tapcsati nelkuli eros vga kat es napjainjban a 750Ti az vagyis az eddigi legerosebb tapcsati nelkuli meghozza

2016. febr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez LP kartya:


[link]


ez nem! LP pusztan csak rovid:


[link]


de erre itt azt irjak hangos


egy MSI:


[link] N750Ti-2GD5/OC GTX750Ti 2GB GDDR5 OC product/msi_n750ti_2gd5_oc_gtx750ti_2gb_gddr5_oc_pcie/586350


Palit:


[link]


mashol is veheted csak tipusok miatt linkeltem


2GB os t erdemes venni napjainkban 1GB ost nem


pcie tapcsatiknak mindjart utana nezek

2016. febr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!