Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít a chipset/alap...

Mennyire számít a chipset/alaplap?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire igaz az, hogy egy i5-ös procinak 20 ezer fölött szabad csak alaplapot venni külömben az intel turbo boost nem fog rendesen működni és ezzel az egyik nagy előnyét is elveszíti az i5 ha kikapcsolod, meg a többi rész is instabil lesz.


Szóval a kérdésem az, hogyha egy szorzózáras procit veszek, akkor mennyire fontos az, hogy drágább alaplap legyen?



2016. febr. 28. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincs hozzá és nem tudom ki terjeszti azt, hogy chipsethez van kötve a processzor. A jobb chipseteknek nagyon nagy előnyeik vannak, de annak nem sok köze van a processzor teljesítményéhez vagy a stabilitásához.
2016. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lord Hidan ***** válasza:

Álltalában b85ös chipsetet szoktak i5 mellé tenni pedig még az is elég budget egy h97 illene alá de persze jó egy b85ös is pl asrock b85m pro4

Ugyan ezt rendeltem meg tegnap csak nem a mini változatát ami valamivel 20fölött van már

2016. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Trevor. ***** válasza:
Turbo boost szerintem nem ér sokat. A létező legolcsóbb 11K-s alaplapban is ugyanúgy fog teljesíteni a processzor, mint a legdrágábban. Viszont más területen elő fognak jönni gondok, amik abból adódtak, hogy spóroltál az alaplapon.
2016. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem halottam errol 1151 nel sem hogy a cpu FX hez hasonloan "lefolytodik" a gyengebb lap miatt


lap... nem chipset... de persze a "gyengebb" chipsettel gyengebb lapok is parosulnak altalaban


a gondot elsonek mindeg a pc legfontosabb alapjainak hiansosaga jelenti

gephaz es tapegyseg, csak ezekutan kovezkezik az alaplap

gyari Turbo az csak akkor kapcsol be ha keves mag van hasznalatban


amugy egy i5 ala valoban komolyabb lap illene, de ez nem pusztan egy arhatar es chipset fuggvenye sajnos

2016. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 T/Z ***** válasza:

Van alapja, de nem pontosan az a hibajelnség, amit mondtak neked, (vagyis nem a turbo nem fog bekapcsolni).


Ha olyan lapba teszel nagy fogyasztású processzort, amiben a processzor körüli tápellátó áramkörökből kevesebb van a szükségesnél, és az nem tudja ellátni megfelelő mennyiségű árammal a processzort, akkor throttlingolni fog a processzor.

Azaz minden második, harmadik órajelre eső műveletet nem végzi el, h csökkentse a processzor tápellátási igényét.


Az Asrcok B85M-PRO4 ilyen szempontból tökéletes alaplap, mert annyi tápellátó áramköre van, amennyi kell egy i5-ös kiszolgálásához.


A drágább lapok sok esetben ezen felül csak felszereltségbeli különbségekkel rendelkeznek. (most a tuningképes lapokat nem számítjuk ide, mert azokhoz már eleve más chipset is tartozik)

2016. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5#, ez így ebben a formában nem igaz, kifejezetten szar tápok esetén fordul elő az a jelenség, hogy párosítva egy vrmtelen laphoz, a feszültség úgy ugrál, hogy az alaplap nem tudja normálisan szabályozni és olyan érzést kelt, mintha már OC-zva lenne. A leglespóroltabb H81/H110 lapba is bele lehet rakni egy i7-4790/i7-6700-t anélkül, hogy instabilitási problémával szembesüljünk.
2016. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 inkabb arra kelett voln pelda amiben nem megy jol ha tudsz ilyenrol

ha jol figyeltem tesztekben intelek joval a TDP keretuk alatt fogyasztanak munkaban is ebbol adodoan ha nem gyartashibas a tapellatasa alaplapnak akkor nem kene hogy gondot okozzon

vagy igen?

2016. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy Asrock H81M HDS alaplapban van ki i5 4460 processzorom, GTX 950-el. Én nem tapasztaltam semmi "instabilitást", meg "teljesítménycsökkentést". Ez csak hablaty. Ez nem AMD. FX-hez valóban jobb lapot kell venni, de az Intel nem fogyaszt annyit, szóval no para! :D

És ez egy jó alaplap, nekem semmi bajom nincs vele. Eredetileg Celeron G1840 volt benne, de az már a szekrényben pihen... :)

2016. febr. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!