Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlanátok könnyen lenyomhhat...

Ajánlanátok könnyen lenyomhható, a lehető legérzékenyebb, legrövidebb útú mechanikus billentyűzetet?

Figyelt kérdés

Legyenek rajta média billentyűk. (némítás mindenképp)

Háttérvilágítás nem kell

Magyar kiosztás

Nem tudom milyen legyen a switch.

Keret 20-30 k (nem feltétlenül kell kihasználni a teljes keretet csak legyen jó és minőségi akár kevesebbért is, 40 a plafon ha nagyon jó és megérné.)

Vegyes játékra és gépelésre lesz használva.

Pár extra programozható makró gomb jó lenne.


Én egy Cherry MX black-re gondoltam . Az megfelelne nekem?



2016. márc. 2. 03:34
 1/10 anonim ***** válasza:
itt kezdődik a gammer bill.
2016. márc. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hol kezdődik te fogalmazási professzor?

A Cherry MX black-nél kezdődnek a gamer bill-ek????

Árban?

Minőségben?

Ha ez "csak" egy kezdő kategóriás darab akkor ajánlhatsz nyugodtan jobbat is, csak előtte javaslom tanulj meg fogalmazni!


"Én egy Cherry MX black-re gondoltam . Az megfelelne nekem?" Ezzel azt akartam mondani hogy ha nem jó akkor a kritériumoknak megfelelően lehet ajánlani jobbat is...

2016. márc. 2. 06:18
 3/10 anonim ***** válasza:

A Red kapcsolót a legkönnyebb lenyomni, de pont ezért én inkább a Blacket ajánlom. Ebben a kategóriában a Roccat Ryos minden visz:

[link]

2016. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"Cherry MX" konkrétan arra gondoltam hogy innentől lehetne nevezni. 2 szón mit kell fogalmazni ?nem ellened szóltam de elég skizo vagy paranoiás lehetsz ha félre értetted. nyelvtanozni meg nem itt kell az egy másik topik!
2016. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor azt kellett volna írnod hogy: A Cherry mx black-nél kezdődnek a "gammer bill"-ek

Miért ne várhatnám el hogy én aki megfogalmazott egy igényes (biztosan igényesebb mint a válasz....) kérdést, kapjak hasonlóan igényes választ.

DE ezt még valahogy elviselném, mert vannak parasztok akik nem szeretnek/tudnak helyesen , mondatokban írni.


DE ez 3 szavas válasz télleg félreérthető és én nem is értettem hogy mire gondolsz.....

Ha pedig ettől vagyok skizofrén vagy paranoiás akkor inkább vagyok az!


A Cherry mx black-nél kezdődnek a "gammer bill"-ek


Nagyon nehéz mindezt leírni? Igen 2 szó helyett 9 .


Ráadásul még ezt is lenyeltem volna de ezzel most mit akartál ha én nem értelmezem félre????


MErt még mindig nem tudnám ha nem írsz újra.....

Mit érek azzal hogy ennél kezdődnek a gamer bill-ek?


Mondd azt hogy jó lesz vagy mondd azt hogy nem jó és mondj helyette mást!

2016. márc. 2. 19:55
 6/10 A kérdező kommentje:

#3: ÉN eddig slim-es laptop billentyűzeten voltam és megszoktam hogy mindent nagyon könnyen , kis erővel, szinte egy lehelettel lenyomok.


Miért a feketét?

(Nem tudom melyik milyen)

2016. márc. 2. 19:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha slim (ollós, laptop) billentyűzethez szoktál, akkor problémás lehet megszokni a mechanikust. Egy ollós billentyű max. 2mm-t mozog a felső állásból az alsóig, egy mechanikus 2-től 4-ig. Ha könnyedén nyomod a billentyűket (touchtype), akkor nem lesz gond, mert a mechanikus kapcsolók ugyanúgy 2mm-es mozgás után érzékelik a lenyomást. De ha azokhoz tartozol, akik "verik" a gombokat, akkor jóval hosszabban fogod nyomni a billentyűt, mint a megszokott. A Blue (hangosabb) és Brown (halkabb) kapcsolók félúton egy kicsit "fennakadnak", és hangosan kattannak, innen lehet érezni, hogy érzékelt, nem kell tovább nyomni (ezért ajánlják őket a gépeléshez). A Red (puha) és Black (kemény) kapcsolóknál nincs ilyen, csak akkor kattannak, ha teljesen lenyomják őket (ezért ajánlják őket a játékhoz). Sok (főleg magyar) tesztben olvastam, hogy a mechanikus kapcsolókat nehezebb lenyomni, de ez egy marhaság. Egy Red vagy Brown kapcsolóhoz 45 grammos erő kell, egy Blackhez 60 gramm, egy átlagos ollós billentyűzethez 60-80 g.

Ha teheted, menj el egy MediaMarktba vagy Pesten a Pixel Kereskedőházba, és nyomkodd végig a kiállított mechanikus billentyűzeteket, hogy érezd a különbségeket.

2016. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7:

Megtettem kipróbáltam . Voltam mind a kettőben és nyomogattam is mindent. A kapcsolóikat nem néztem de nyomkodtam rendesen. A 2*5 percnyi nyomgatás utáni rövid tapasztalatom annyi hogy kicsit nehezebb de gondolom ha kitapasztalom meddig kell lenyomni hogy érzékelje akkor még könnyebb is lesz úgyhogy jó lesz.


Én touchtype vagyok . Az ollós bill-t a laptopomon nagyon kedvelem mert könnyű lenyomni. A brown , red switchet meg még könnyebb szóval az lesz a választottam. Mivel a red állítólag piszok drága bill-ekben van (Ugye?) ezért marad a brown.

2016. márc. 3. 21:24
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Nem, a Red kapcsoló már a legolcsóbb mechákban is elérhető, a Tesoro Durandal és az Ozone Strike Battle is kapható Red kapcsolóval és magyar kiosztással. De ha sokat gépelsz, akkor inkább Brown.
2016. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam a Roccat Ryost, mert az a makrózás Mekkája, több mint 200 kombinációt lehet rögzíteni benne.
2016. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!