Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a gépem magától?

Varga.Géza kérdése:

Miért áll le a gépem magától?

Figyelt kérdés
ez előtt még semmi baja nem volt, ma reggel is még kb. 3 órát ment teljesen normálisan, de egyszer csak leállt. Ezután bekapcsoltam és legjobb esetben is csak 15 percet bír ki. CoreTemp-el és SpeedFan-el is megnéztem a hőmérsékletét a procinak (40-44C). nem erős gép elindítottam egy játékot ami azért megviseli hosszú távon, megnéztem akkor mennyire volt meleg, és akkor ment fel 47-50 fokra 15 perc alatt mert utána leállt a gép.(arra gyanakszom, hogy 3 nappal a probléma előtt kisült az egyik elektromos vezeték a falban amire a gép is volt kötve, lehet valami nagyot ártott a gépemnek?)

#processzor #hűtés #Gépeleállás
2016. márc. 7. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
ha alapjáraton 44 fokos a proci, akkor az terhelés alatt tuti fentebb megy mint 50. Milyen tápod van? Próbáltad már máshova kötni?
2016. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen hirtelen gépleállás a régi asztali gépemnél sok éve. Ha a proci hideg, akkor nem az hevül túl. De vajon a videókártya és a memória elég hideg e? (pormacskák a gépházban vannak e?) Másik hibalehetőség: hibás RAM modul (bootolj be egy Memtest86 cd-t, hagyd menni egy éjszakát) vagy hibás videókártya (na erre nincs tippem, de ha másik VGA-val működik akkor az volt a gond.)


A táp vagy alaplap is lehet rossz. De ha a vezeték megy ki a falban, akkor a tápnak (jó esetben) meg kéne védenie a gépet a saját elromlása árán is, kell benne túlfeszültség védelem legyen.


Meg nem minden táp ad le huzamosan annyit, amennyi rá van írva (vacak hűtés, gyenge tervezés)

Ne használj olyan tápot amiben nincs egy 12 centis ventilátor alul, meg hűtőbordák rendes mérettel. A "súlyra megvan" az nem rossz kiindulópont, emellett a márkára is nagyon adni kell, 10 ezer alatt nem éppen minőségi egy ATX táp, a jó cuccok 20 ezer felett vannak de túlélnek több konfigurációt is. (pl Seasonic az egyik legjobb.)


Táp teljesítmény méretezés: a tápok hatásfokát közel 50% kihasználtságra tervezik, 20% alatt és 80% felett nem olyan jók. gondold át mennyit eszik a géped alapjáraton meg maximálisan (mérd le milyen gyorsan fordul körbe a villanyóra tárcsája a géped ki és bekapcsolt állapotában, meg netes programokkal, specifikációkkal meg bírod becsültetni a maximum fogyasztást. (nehéz döntés egy jó táp meg drága, de a géped egyik legfontosabb része)

2016. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A konfigurációt esetleg leírod?
2016. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
LEszedtem a gépem oldalát és megnéztem a matricát a tápon(mármint remélem a tápon) CODEGEN 350W de azt is oda kelllet volna írnom hogy a gép már 10 éves.
2016. márc. 7. 21:26
 5/9 A kérdező kommentje:

Gép további paraméterei:


-alaplap: Gigabyte m61sme-s2l

-Processzor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2.1Ghz

-Ram: 2GB

-Videó Kártya: ATI Readon 4600+ Series 1GB

-OP rendszer Win7(32bit)

2016. márc. 7. 21:32
 6/9 anonim ***** válasza:

próbáld meg: alapjáraton, bekapcsolva de nem használod, akkor leáll e? processzort és videókártyát leterhelve (stressz teszt programmal) leáll e?


Nézd meg: a kondenzátorok az alaplapon (kis hengeres cuccok, oldalról műanyag, teteje fém) fel vannak e púposodva? mert az nagyon öregedésre utaló jel. Esetleg a tápegységbe ha bele látsz a szellőzőn át, ott is nézd meg ezt. Ha púposak a kondenzátorok, rosszul szűrik ki a zajt a tápfeszültségből, és néha megbolondul tőle az elektronika, ha valami véletlen úgy alakul.


Mondjuk ezen a konfiguráción kérdéses hogy mennyire érdemes javítani, de a kiporolás, stresszteszt és a MemTest ingyen van, és másik videókártyát is tudsz szerezni olcsón bontóból jó eséllyel pár ezerért, ha az szállt el. De a tápegység sem egy komoly példány.


Amúgy hogy áll le a gép? csak kikapcsol? kékhalál után kapcsol ki (mit ír ki ekkor?) vagy kimerevedik a kép és nem reagál semmire, és ki kell nyomni?

2016. márc. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sehol nem púposodik, tegnap még játék közben is kibírt valamikor 4-5 órát(azt hittem elmúlt neki) de utána újra kezdte.3 fajta módon áll le, 1. Csak úgy leáll és kampó. 2.minden elsötétül(monitor billentyűzet egér) de a gép továbbra is be van kapcsolva. 3.Csak a monitor megy el, de egy ideig még a hang is megmarad csak utána tűnik el, ilyenkor ha megnyomom a powerbutton-t azonnal lekapcsol a gép
2016. márc. 8. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:

A "csak úgy leáll" az lehet akár egy rossz elektromos hálózat miatt is, pillanatnyi áramszünet vagy kilazult konnektor akár.


Van rendes földelés a lakásban / házban a konnektorban? (nem csak a dugaljak vannak kicserélve földeltre de föld bekötetlenül?) mikori építésű a hely nagyjából?


Van túlfeszütség védett elosztód? Kevesen tudják, de a konnektor az nem egy örökké állandó feszültséget ad tiszta szinuszhullám formájában, hanem a vezetékeknek is van ellenállása, és ezen át csatolás jön létre. Egy hirtelen beinduló hűtő vagy egyéb villanymotoros dolog szép zavarokat és feszültséglökéseket csinál ám!


A 2-es változat nekem a régi pentium 4-nél fordult elő, egy hibás memória meg egy valamiért problémás videókártya miatt, (már akkor is 7 éves volt az a gép), véletlenszerűen negyed óra és több óra közötti használatnál jött elő a hiba.


A 3-as is hibás videókártyára utal, neked éppen úgy akad ki a videókártya, hogy sötét képet ad. Nekem régen úgy akadt ki, hogy kimerevedett a kép, de az más típusú kártya volt.


Szóval: próbálj ki egy másik videókártyát, mert nekem az a leginkább gyanús.

2016. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én akkor az elsőre gyanakszok a legjobban, vagy tényleg a táp lett hibás mivel tegnap játszottam "Darksiders 2"-vel(az körülbelül ennek a setupnak határa) és másfél óra alatt nem állt le egyszer sem, grafikai hibákat nem észleltem csak , hogy a távolban bugos a textúra de az meg szerintem a motor hibája nem videó kártyáé, ha a RAMal lenne gond akkor szerintem nagy terhelés alatt egyből leállna. Másrészt ma meg csak egy szimpla videó nézése közben leállt, tegnap meg tegnap előtt meg egyáltalán nem állt le magától. Ráadásul, a probléma csak azóta áll fent mióta át kellett kötni másik vezetékre a gépet. Szóval azt hiszem megvan probléma köszönöm :)
2016. márc. 10. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!