Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor lesz használva tényleges...

Mikor lesz használva ténylegesen DDR4 ereje játékban?

Figyelt kérdés

Konfigom->H97+i7 4790+16GB DDR3 1600Mhz GTX 970-el használva, gondolkozom rajta hogy még az idén el kéne adni és skylake váltani, mivel csak játékra használom a gépet nagyrészt, így i5 6600 is megelégszek.


Vagy még az idei évet hanyagoljam, és jövőre váltsak? Csak addig meg tartok hogy addig jócskán lemegy az ára.


2016. márc. 18. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A "ddr4 ereje" ? Az meg mi ?
2016. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
DDR4 támogatása,előnye..stb
2016. márc. 18. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudod te hogy mit beszélsz. . .
2016. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nah ha ennyire vágod a témát, akkor írd már le! :D Mert én is tudok ilyen formában okoskodni bármilyen témában! :D
2016. márc. 18. 12:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Már most is mutatkozik a DDR4 ereje, később ez csak jobb lesz.


[link]

2016. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem fog, láttam teszteket azonos pc-n DDR2 800mhz és fullos DDR3 között játékban kb nem volt különbség, itt se nagyon van és nem is nagyon lesz.
2016. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem vágom a témát, de mikor valaki akinek egy felső kategóriás gépe van ami minden igényt kielégít, akkor az iránt aggódsz, hogy a jövőben megjelenő dolog fog e hozni 5 %-nyi teljesítménynövekedést, na az ilyen az lefáraszt, és irritál.
2016. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jó darabig még felesleges azt a konfigot leváltani.
2016. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pannóniás:

Te is félre értesz, én a teljesítményél tisztában vagyok a jelenlegi gépemmel kapcsolatosan, én attól tartok hogy ez avulni fog nem gyengén, és legtöbb játékban megmutatkozik ennek teljesítménye, én ha eladom ezt a konfigot nem akarok sokat bukni rajta.

Bár tisztában vagyok azzal is hogy játékra elsősorban GPU, másodsorban a CPU (már ha van erős hogy kihajtsa a GPU-t), és legutoljára a ramok függnek a fps számtól.

2016. márc. 18. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
IGP esetén sokat számíthat a RAM, de diszkrét kártya mellett szinte semmit (vagy ha igen, akkor is elenyészően minimális). Arról nem is beszélve, hogy azonos órajelen a DDR3 sok esetben jobb időzítésekkel bír illetve a jelenlegi memóriavezérlők standard állapotban nem is támogatják a magasabb órajeleket. Önmagában a DDR4-től nem kell csodákat várni, annyi előnye van ma azt venni, hogy az még hosszú évekig továbbvihető marad a jövő platformjaiba. i7 4690 + 16GB DDR3 kombót tök értelmetlen i5 6600 + DDr4-re váltani. Lényegében visszalépnél teljesítményben (a Prohardveres teszt szerint egy azonos órajelű Haswell+DDR3-1600 és egy Skylake+DDR4-2133 között szinte semmi, vagyis csak minimális a teljesítmény difi. Diszkrét vga esetén ez játékokban is igaz). :)
2016. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!