Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alapjáraton 42 fok nem sok...

Alapjáraton 42 fok nem sok egy kicsit CPU hőmérsékletnek?

Figyelt kérdés

Most vettem egy gépet, össze raktam, és a BIOS-ban látom, hogy 42 fokon van alapjáraton a CPU. I5-4440-ről van szó gyári hűtővel.

Pár hónapja Is raktam össze egyet abban I5-6500 volt gyári hűtővel, az 30 fokra áll be alapjáraton.

Szerintetek?



2016. márc. 23. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, még kevés is
2016. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

#1

Az fx em rommá terhelve sem hajlandó 49 fok fölé menni, őszintén kétlem, hogy a 42 fok "még kevés is".


Ha terhelés alatt nem melegszik túl nincs jelentősége.

2016. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a 4790-em 35-40 fokos alapjáraton, terhelve meg 65-70 fok körül.Ha zavar ,hogy ilyen hőmérsékleten jár alapjáraton arra két megoldás van: az egyik ,hogy alulfeszeled a processzort mert a legtöbb alaplap auto-n agyon feszeli,ezzel is lehet nyerni néhány fokot.A másik pedig,hogy veszel egy jobb hűtőt a gyárinál.
2016. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
i7 4790 65-70 fok körüli? Az elég jó, mivel hűtőd? Mire kell i7?
2016. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem gond az teljesen átlagos. Ha terhelve 75 foknál nem nagyon megy feljebb akkor ez így van jól. 42 fokon totál nincs melege, ez nem ember, hogy láza legyen. Ilyen hőmérsékletekkel valószínűleg 20 év múlva egy szeméttelepen vagy egy fiókban fogja végezni úgy, hogy még mindig működik, a processzorok elképesztő ritkán romlanak el, az egyik leghosszabb életű komponensek.


Most gondolj bele, járjon a processzor hűtő marha hangosan és legyen pl 35 fok vagy, normál hangerő de 42 fok. A mérnökök inkább az utóbbira gondoltak ezért van így beállítva.

2016. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
# 4 Meglepő de jelenleg a gyári hűtőjét használom,de hamarosan építek egy vízhűtést hozzá.Alul van feszelve a proci ,egy aránylag jól szellőző házban van 4 rendszerhűtő ventivel megtámogatva.Használom videóvágásra és játékra is.
2016. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!