Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan ismert program, ami...

Van olyan ismert program, ami letilthatja a videó kártyát?

Figyelt kérdés
Van egy Lenovo G510-es laptotpom, I7-4702mq procival, ebben egy integrált hd4600-as videókártya. Van egy amd r7 m265-ös videókértya is a gépben. A problémám az, hogy ahogy bejelentkezek a Windowsba, kidob egy ablakot, hogy a beállítások módosultak, és újra kell indítani a gépet, ha erre rá megyek újraindulás után le tiltja az integrált hd4600-as videókártyát, úgy hogy "Eszközkezelőben" nem is tudom engedélyezni. Ilyenkor a billentyűzet sem működik, valamint az USB-k sem. Idegességemben kihúztam az áramból a gépet, majd újra bekapcsoltam. Bejelentkezés után megint jött az ablak, hogy indítsam újra a gépet. Nem re mentem, ekkor láttam, hogy az eszközkezelőben le van tiltva az integrált, utána villan kettőt a képernyő és már nem volt letiltva, majd villant és megint letiltva volt, aztán megint működött. Jelenleg is működik, de ötletem sincs, hogy mi lehet a probléma.

2016. márc. 26. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben újra húznám a windows-t.
2016. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Igen, ennek valamilyen olyan szoftveres baja lehet, amire nagyon sok idő lenne rájönni. Én is az újratelepítésre szavazok.


Utána előbb az Intel IGP driverét rakd fel, majd csak utána a AMD driverét. Csak azt ajánlott használni ami a Lenovo oldalán van ehhez a típushoz. Ugyanis számos esetben találkoztam hibákkal ezeknél a switchable graphics -os rendszereknél, ha nem a gyári drivert használtam.

2016. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy az AMD elvileg legfrisebb pár napos BETA illesztője van fent, nem tudom, hogy ez okozhat e ilyet.
2016. márc. 26. 12:52
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
Teszt verzió, ráadásul nem is a Lenovo oldaláról származó. Kapásból kettő hibalehetőség.
2016. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor inkább várok vele egy kicsit, hátha kiadnak egy már nem beta verziót, de ha továbbra is ilyen marad, akkor újrarakom a gépet... Köszi!
2016. márc. 26. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!