Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám kipróbálni,...

Hogyan tudnám kipróbálni, hogy jó-e a memőria, mármint, hogy működik-e? Egyszer úgy emlékeszem bevizsgálták de nem találtak semmit.

Figyelt kérdés

Van itthon egy DDR2-es 800MHz-es 2 Kingmax memóriám, már évek óta itt kallódik, egyszer kiszedtem a régi gépemből mert meghibásodott, de amikor visszavittem a boltba ott bevizsgálták és azt mondták nincs baja. Lehet akkor az alaplap volt a hibás.


Na mindegy az a lényeg, hogy a mostani gépemben két db DDR3-as 1333MHz-es memória van. Meg lehet azt csinálni, hogy kiveszem őket és kipróbálom ezt a DDR2-eset vagy inkább hagyjam a fenébe, nehogy baj legyen?


2016. márc. 29. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Kialakitasa miatt nem tehetsz ddr2be ddr3mat, csak a sajatjat. Ha valahogy beletuszkolod alaplap, ram vagy mintketto, de lehet minden szetmegy. Ha nincs otthon egy masik ddr3es gep, vagy valamilyen baratodnak esetleg, akkor inkabb hagyd.
2016. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ddr2es gep*
2016. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk találtam egy DDR2-es gépet? Lehet baj?
2016. márc. 29. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:
ddr2-es gépbe ddr2-es ram. Ha abba teszed akkor nem lehet baj. Ha elindul vele szuper, csinálj egy hiren's-et (letöltöd az isot és bootolható pendriveot csinálsz neki) bebootolsz róla és futtatsz egy memtestx86-ot.
2016. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!