Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kellene cserélnem a gépemben?

Mit kellene cserélnem a gépemben?

Figyelt kérdés

Nos a lényeg az lenne, hogy az Assassin's Creed: Unity tökéletesen fusson a gépemen, uccsó alkalommal cseréltem rajta pár dolgot, de még mindig nem bírom felhúzni full grafikára, mert akkor akad...

Lehetőleg olyanok véleményét várom, akik már játszottak vele és az ő masinájukon tökéletesen futott...



Nos akkor itt a gépem:


CPU: AMD A10-5800K APU with Radeon HD Graphics 3.80 GHz

RAM: 8GB

VIDEO: AMD Radeon HD 6870 /GDDR5 1GB



2016. ápr. 3. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ajánlott egy GTX 970 ha te azzal maximum grafikán akarsz játszani...
2016. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen cserélném a procit, és a vidikarit is. (i5+R9 380 vagy GTX 960/70
2016. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minimum egy i5-4460 kellene. Nekem is a10-5800k-m volt, és i5-4460-ra váltottam. Eszméletlen nagy külömbség van az i5 javára. Meg egy újabb vidideókártya sem ártana. Az a proci még a 6870-et sem hajtja ki.
2016. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lord Hidan ***** válasza:

Full grafikát ne is várj tőle főleg egy Unity esetében ami olyan szar hogy.. hagy ne keljen róla beszélnem :D

full grafikához nem ártana egy i5-4690 meg egy gtx 980 ha minden teljesen fullon van

2016. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dedikalt VGA melle miert kell APU-t venni?? Sose értettem...
2016. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És ha APU-t vesz mellé mi van akkor? Legalább van egy tartalék "kártyája" ha a dedikált bedöglik. Amúgy meg nem mindenki dedikálthoz veszi. Sokan kezdésnek, hogy addig is tudjon játszani, vagy tudja a gépet használni míg tud venni egy kártyát. Mondjuk én anno hd 6670-hez vettem dg-hez. (Dual graphics) De bizony egyszercsak kevés lett. Jött egy hd 7770, és a mostani r9 270x. És mivel már kevés volt az A10-5800k, váltottam i5-re.

Miért lövi el mindíg valaki ezt a szöveget, hogy dedikálthoz miért vesz valaki apu-t? Sosem értettem...

2016. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: elég drága mulatság, akkor inkább tartanék egy régi 8400GS-t vagy valami hasonló kártyát, képet adni az is tud.

Hogy miért írtam ezt? Azért, mert jellemzően a CPU-rész "bánja" azt, hogy viszonylag erős grafika van bennük. Arról nem is beszélve, hogy direkt olyan rendszerekbe "lennének szánva", ahol az ember nem akar/fog külön dedikált kártyát használni, meg lehet spórolni egy 15k-s kártya árát kapásból. De onnantól értelmét veszti az egész, ha veszel mellé dedikált kártyát, hiszen az APU árán vehetsz ugyanolyan áron gyorsabb Intel (vagy AMD) processzort, vagy ugyanolyan teljesítményűt olcsóbban.

De te magad is Intelre váltottál, tehát, akkor veled mi lesz ha megdöglik a kártya, és az újig ki kell húzni valahogy?

2016. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne? Addig használom az Intel HD 4600-at, ami a prociban csücsül. Nem egy nagy szám, de éppen megfelelne egy új kártyáig. Mint írtam, sokan éppen azért veszik, hogy kihúzzák egy leendő kártyáig. Vagy éppen dualhoz mint én anno. Nincs ebben semmi érthetetlen, később el is lehet adni. De abban igazad van, lehetne egy athlon x4 860k vagy athlon x4 760k egy vacak gt 210-el vagy tartalékba, de ez ia annyiba kerülne mint a különbözet egy athlon és egy apu között. Vagy ahogy most nézem az árakat még többe is.
2016. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy értelmetlen erről eszmét cserélni. Vég ül is inkább HTPC-be kellene apu-t venni. A marketing anno sok embert megszédített engem is. De legalább míg a hd6670-em volt némileg tudtam profitálni belőle. Mellesleg... manapság egyáltalán nem éri meg amd rendszerre építeni. Talán majd a Zen...
2016. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!