Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom bővíteni egy...

Hogyan tudom bővíteni egy routerrel felépített hálózat DHCP szolgáltatásait?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hogyan tudom azt megoldani, hogy van egy routerem ami DHCP-vel oszt címeket 192.168.1.2 és 192.168.1.254 között, de ha rádugok egy accesspointot, akkor az accesspointban lévő DHCP osszon az összestől teljesen független IP címet? Erre azért lenne szükségem, mert néha nem elég az amit a router ki tud osztani mennyiségileg. Megoldható az, hogy az accesspoint teljesen külön IP-t osszon a routertől, így megnövelve a kiosztható címek számát azok részére, akik azon a konkrét accesspointon át akarnak a rendszerhez kapcsolódni? Köszönöm szépen a választ!

#Google #router #ip #TP-Link #DHCP #kevés IP cím #hogyan bővíthetem egyszerűen #külön DHCP wifi részére
2016. ápr. 6. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 253-nál több állomás van a hálózatodon, sztem ez nem az a fórum, ahova fordulnod kéne a kérdéseiddel :)
2016. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
Természetesen. Az AP -t másik alhálózatba lépteted. pl.: 192.168.2.1 Az AP DHCP szerverét beállítod, hogy 192.168.2.1-254 -ig ossza a címeket, illetve illetve az AP DHCP -jébe be lehet állítani, alapértelmezett átjárót és a DNS -t, ami a router IP címe lesz, ami gondolom 192.168.1.1.
2016. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Mondjuk egy napig nem voltam rendszergazda nagy cégeknél, hol ennyi kliens van, de szerintem egy ilyen számú kliensnél már nem nagyon használnak DHCP -t. Órási lenne a káosz. :)

#2. voltam.

2016. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen erre gondoltam én is azért kérdeztem. Sajnos nem jó a megoldás, mert csak olyan poolból enged halászni a start és end IP-kkel ami az AP saját fix IP-je is tartozik. Vagyis ha 192.168.2.x akkor lehet a DHCP-ben 192.168.2.100 - 199 között. De ha 192.168.2.x az AP saját IP-je akkor már maga a router nem látja, az a router aminek 192.168.1.x a DHCP tartománya. Ha pedig az AP-t nem fix IP-vel hanem dinamikussal állítom be, és kikeresem a kiosztott DHCP-k közül a router listájából és úgy lépek be bele, akkor sajnos eleve nem él az AP-ben a beépített DHCP lehetőség. Ha átírom az AP saját LAN IP-jét, akkor pedig a válasz, hogy rossz tartomány. Ezért fordultam ide is, máshová is mert senki se tud rá se magyarázatot se megoldást. Jah, igen: Komolyabb routerre nincs pénz. Sem DHCP szerverre és annak fizikai üzemeltetésére. :( Köszönöm a további válaszokat!
2016. ápr. 6. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:

"Erre azért lenne szükségem, mert néha nem elég az amit a router ki tud osztani mennyiségileg. "

Milyen hálózat ez, ahol 253 IP-cím nem elég?

Iskola? Cég? Hotspot? Szolgáltató?


Egyébként ennyi adatból a legbiztosabb:

A router osszon DHCP-n keresztül IP-címet csak nagyobb tartományból, szóval:

* a LAN oldali IP-címet átírod 192.168.0.1-re

* az alhálózati maszkot átírod 255.255.255.0-ról 255.255.0.0-ra.

* így a DHCP-tartomány is módosítható - akár elvileg 192.168.0.2 - 192.168.254.254-ig - de érdemes ezt ésszerű keretek között tartani (pláne annak függvényében, hogy mennyi IP-címet képes kezelni a router), és hagyni pár IP-címet a kiosztható IP-címtartomány elején az AP-nek (az adminisztrálhatóság céljából)

* Az AP-t szimpla bridge-ként használod, LAN oldali IP-címe például 192.168.0.2 legyen (ezért is kellett a router DHCP-tartományát szűkebbre venni).


De pontosabb információt az eszközök gyártójának. típusának, illetve a felhasználás körülményeinek ismeretében lehetne mondani.

2016. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sima háztartási TP link a router is és az AP is. Ezért nem tudom bővíteni az alhálózati maszk átírásával a DHCP keretét mert azt csak a komolyabb mai routerek engedik de ez a régebbi még nem tudott ilyet. Sajnos elbászott hálózat, de megörököltem és nincs keret a megújítására jobb cuccokkal. Vagyis azzal kell főzni ami van :( Tipikusan a tegyél csodát de a szárnyaidat levágjuk hogy ne lehess angyal eset. :(
2016. ápr. 6. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontos típusok?

172.16.X.X-es privát tartomány?

G.

2016. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ezért nem tudom bővíteni az alhálózati maszk átírásával a DHCP keretét"

Nem csak az alhálózati maszkot kell átírni, hanem a router LAN oldali IP-címét,az alhálózati maszkját ÉS a DHCP-tartományt - utóbbit már ha engedi nagyobbra venni.


De mint mondtam: pontosabb információt az eszközök gyártójának. típusának ismeretében lehetne mondani. Illetve hogy minek ennyi IP (iskola? cég? vagy mi ez?)?

2016. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!