Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyenek a kicsik,...

Miért ilyenek a kicsik, honnan veszik mind ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Imént, egy kisebb vitába folytam, hol máshol mint a facebookon. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy miért van az, vagy inkább azt mondom, hogy HONNAN veszi azt, hogy minél nagyobb a VRAM és a RAM mennyisége, annál jobb egy videókártya, vagy esetleg a PC teljesítménye. Ki, hol mondja az ilyeneknek ezeket a dolgokat? Vagy ők találják ki?

2016. ápr. 6. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt tőlük kellene megkérdezni, hogy honnan veszik.

A RAM mérete csak az egyik paramétere a "teljesítménynek", de önmagában nem határozza meg azt.

2016. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert ez egy könnyen fejben tartható, kezelhető egydimenziós adat, ami ha nem is pontosan, de számukra korrelál a valósággal.


Hasonló egydimenziós számokon való gondolkodás miatt van a firefox és a chrome között verziószámverseny, ugyanezért jött a 6os word a 2-es után... Akit csak érintőlegesen foglalkoztat ez az IT téma, az csak 1 dimenzióban szeretne számokat összehasonlítani fejben, nem akar benézni a motorháztető alá.

Ahogy kiskorodban az volt a legmenőbb típus az autóskártyában, amelyik a leggyorsabban ment. 1dimenziós adat és könnyű volt kezelni.

2016. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azok mondják akik nem értenek hozzá.

Ez egy egyszerű szám amit össze lehet hasonlítani.

Ha a kis 12 évesnek elkezdesz olyanokról beszélni mint pl.

-architektúra

-memória típusa (gddr5/3)

-Memória szávszéleség

-Memória sebessége

-Gpu sebessége...

Akkor nem fogják tudni hova tenni..

Egyébként ez nem csak a kicsiknél van így.

Ismerek nem egy kockát aki elvileg ért a gépekhez a gyakorlatban pedig megveszi a legsza.abb 4gb-os VGA-t és csodálkozik, hogy nem fut rendesen a játék..

2016. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is hiába próbáltam győzködni az osztálytársamat hogy nem kell 4GB-s 750 Ti mert nem tudja kihasználni a 4GB-t az a kártya,és annyiért jobb kártyát is vehetne,ő csak azért is azt vette.


Ha már kor,13 vagyok.

2016. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem csak a kicsik, a nagyok is.

a legtobb felhasznalo csak mega, giga, megahertz es proci magok szamat ismeri, es ez szerintuk minel tobb/nagyobb annal jobb.

2016. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy igaz, tehát nem csak a kicsikkel van így. Viszont, a mai eset az volt, hogy kért egy csoportba egy nem is tudom hány éves gyerek egy konfigot. A kérésében ez állt: Valaki irjon egy i3 -as procit 110.000-120.000 forintig. (Minimum 4GB -os legyen a videókártya.). Erre természetesen leírtam neki, mit lehet és mit nem lehet kihozni ekkora keretből, amire ő lehurrogott, hogy: "Hát de ő látott már AMD procival 4GB -os videókártyát, meg hogy én menjek máshova osztani az észt". ( 1-2 dolgot még írtam neki, csináltam neki egy konfigot (i3-4170, + R7 370 2GB, + Corsair CX 430, 2x4GB RAM, B85 Pro4 lap). Mondtam neki, hogy ez 158 ezer forint, ha le akar belőle faragni vegyen csak 4 GB ramot, vagy gyengébb processzort vagy videókártyát, de ne 4GB -set, hanem valami értelmeset.. Azután kiléptem a csoportból.
2016. ápr. 6. 18:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen meg is érdemli, hogy olyat vegyen ami szerinte frankó mert 4-6GB VRAM + 6-8 CPU Core és utána siránkozzon, hogy mégsem annyira tuti a masina.
2016. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mai fiatalságról tudni kell, hogy rinya gépeket nevelnek az emberek. Akkora liberalizmus van, hogy megszokottá vált a "mindig én nyerek, mindig nekem van igazam" felállás.


Megnézed, mai kis taknyok ha kikapnak vagy vesztésre állnak máris jön az anyázás, a népművészeti cserépedény vagy stb.


Itt kezdődik a probléma.


A másik, amit itt korábban megemlítettek, az 1 dimenziós gondolkodás. Neki elmondhatod az egészet, hogy épül fel, mi mire való stb, NEM tudja megérteni, mert fingja nincs róla, miről beszélsz. Ellenben a VRAM csak 1 szám, amit könnyű megjegyezni. Akit nem nagyon érdekel a téma nem fog utána olvasni, nem néz összehasonlításokat, teszteket, egyszerűen a fontosabb dolgok számára már túl bonyolultak, nem képes értelmezni. Ekkor jön a RAM meg a VRAM, az 2 szám, hamar ki lehet mondani, nem kell rajta sokat görcsölni stb. Amúgy is minden reklámban a VRAmot tolják a képedbe, adják is a nép alá a lovat.


De hidd el, nem csak a fiataloknál van ez így, hanem úgy átlagban mindenkinél, aki csak súrolni akarja az IT részleget. Pontosan ezért húzzák le pofátlanul az ilyen jellegű embereket a szaküzletek. Ismerősömnek pl megpróbáltak SSD-t eladni, mert azzal "gyorsabb" lesz a játék. Szerencsére előtte megkérdezett engem is.

2016. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igy van sajnos. Olyanról meg, hogy benchmark teszteket megnézni előtte, vagy bármiféle fps összehasonlító tesztet, még csak nem is hallottak.
2016. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó példa felnőttekre: Ex kollégámmal anno beszélgettünk ki milyen videókártyát vesz majd a jövőben. Erre ő: "Én Gt 210-est veszek mert az 64 bites és a windowsom is 64 bites." Erre én lehidaltam... Elképesztő, ha valaki használ egy gépet legalább egy kicsit tájékozódjon ha nem is széleskörben, de minimálisan.
2016. ápr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!