Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Le kéne már cserélnem a...

Le kéne már cserélnem a processzoromat és a többi alkatrészt a gépemben?

Figyelt kérdés

2009. novemberében vásároltam az alábbi konfigot.


Gigabyte GA-EX58-UD3R

Intel Core i7 920 4 mag / 8 szál ( már évek óta 4 ghz-en megy )

3x4GB 1600mhz CL9 Corsair Vengance


Tökéletesen teszi a dolgát még mindig, jól hűtöm egy Cooler Master hyper 212 Evo hűti a procit, plusz teljesen kihajtja a GTX960-as VGA-mat, de nem tudom, hogy mennyire elavult-e már, ha esetleg az új generációs videókártyákból szeretnék majd vásárolni, bírni fogja-e a proci?


Mi a véleményetek, az "öregsége" okozhat konkrét problémát ( mondjuk meghal a konfig? ). Vagy inkább a teljesítménye miatt cseréljem le az egészet?



2016. ápr. 7. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Mivel az utóbbi években nem nagyon növekedett a processzorok számítási teljesítménye nagyobb mértékben, ezért ez a gép megfelel a mai követelményeknek is (pláne 4GHz-en). Persze ha renderelsz, vagy egyéb CPU-intenzív munkát végzel vele, akkor kevés.

Nem tudom, mire használod a géped, de én max akkor nyúlnék hozzá, ha tönkremegy. Egyedül videokártya tűnik relatíve gyengének, de ez is csak játékok szempontjából.

2016. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor marad még... köszönöm a választ!
2016. ápr. 7. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:
2-3 évet még simán kibír.
2016. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!