Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kitisztítottam a számítógépeme...

Kitisztítottam a számítógépemet, de azóta erősen zúg, úgy, mint amikor DVD-t írok vele. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Időnként kicsit lassul a zúgás, de utána megint beindul.


Mi lehet a baj?


2016. ápr. 10. 12:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként porszívóval takarítottam ki, de most olvasom, hogy azzal tilos...


Most ez komoly? kb. 6 éve megvan nekem ez a gép (azóta már lett benne kicserélve pár dolog) és mindig úgy takarítottam, és eddig nem volt semmi baj.

2016. ápr. 10. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát valahol logikus, hogy a porszívózást nem PC takarításra találták ki, mert azzal az órmótlan csővel kárt tehetsz valamelyik alaktrészben. Ráadásul nem is férsz hozzá kellően a szűkebb helyekre, ahonnét egy 8-baros kompresszor úgy kifújja a port, mint a sicc.


8 év után egyébként a legtöbb ventillátornál megjelennek ezek a zavaró hangok, ami ennyi idő után természetesnek nevezhető.



..és hogy miért pont takarítás után jönnek elő ezek a furcsaságok? Na ez jó kérdés!

Én akkor csodálkoztam el ezen, amikor levettem a bringámról a láncot és brigéciolos tisztítás és újrakenés után visszatéve az megcsúszott a fogaskeréksoron használat közben, miközben előtte kutya baja sem volt...


Egyébként nem derül ki a kérdésedből, hogy honnan jön a zúgás. Lehet, hogy csak a HDD-d oldalaira kellene valami gumicsíkot tenni kvázi alátétnek, ahol az rögzítve van a lemezhez, mert bizony meg tudja zúgatni a gépházat egy 3,5"-os hdd!

Én többek között ezért is használok az asztali gépemben laptop HDD-ket, mert nem zúgnak és nem melegszenek állat módra.

2016. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Üdvözletem.


Köszönöm a választ.


Természetesen nem az ólomcsővel, a hagyományos módon porszívóztam ki a gépet... Hanem leveszem róla azt a csövet, és a műanyag hajlított részével tettem ezt meg. Plusz mással is átpucolom.


Egyébként a ventilátor zúgott, most megint szétszedtem, és újra becsavartam a ventilátort, most már nem zúg. Valószínű az volt a baj, hogy rosszul csavaroztam be.


Egyébként hamarosan váltani fogok laptopra, csak az a baj, hogy játék szempontjából az asztali PC jobb.


Te milyen módon szoktak kitisztítani a gépet?

2016. ápr. 10. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni tisztító sprét.
2016. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni sűrített levegős spray-t. Én még nem próbáltam, mert van otthon kompresszorunk.
2016. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!