Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora a jelentősége a...

Mekkora a jelentősége a gépház hátuljában lévő ventillátornak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm most vett (használtan) számára új gépet.

CPU:AMD Athlon II x2 260 3,2GHz

Alaplap:DT55 Gateway

VGA:Radeon/MSI/ HD 5450 DDR3 1Gb

RAM:2×2Gb DDR3

A probléma az hogy a VGA-ja terhelés nélkül 60-65 C-fokon jár,terhelve 90-ig merte melegedni hagyni.A gépen belűl csak a procin van ventillátor,a gépház elejében/oldalán/hátulján nincs.

Az az érdekes hogy az én gépem:

CPU:Ugyan az

Alaplap:ASRock N68C-s UCC

VGA:Radeon /Asus/HD 6450 DDR3 1Gb

RAM:1×4Gb DDR3


Néztem hogy mindkettőnk VGA-ja megeggyező órajelen és feszültségen működnek és mindkettő passzív hűtéses, helyel közel ugyan azok,még a gépházunk is mATX,csak nekem a gépem hátuljában van egy "vacak"8cm-es venti neki meg ugye nincs sehol csak a procin.Az én VGA-m terhelés nélkül 35-40C-fok,terhelve 53-55.Enyit jelentene az a venti?

Kifelejtettem: Nekem 400Wattos,neki 240-es tápja van.Tudom a 240 nevetséges de akkor sem értem hogy az ő VGA-ja miért hevűl enyire.



2016. ápr. 12. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd ki és megtudod.
2016. ápr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is pár dolgot tisztázni kell, mielőtt megnéznénk, hogy mi a pontos oka annak, hogy a tied jobban bírja.


A legfontosabb, hogy ilyen vacak gépházakban porszűrő sincs, ami nyilvánvalóan azt eredményezi, hogy a gépet rendszeresen tisztítani kell, így mielőtt hozzálátnánk a munkához, ellenőrizzük, hogy egyáltalán látható-e még az alkatrész a porhalmaz alatt. Sőt, hővezetőpasztát is lehet kenni hosszú idő után a hűtőborda és a gpu chipset közé, hogy a hőátadás még hatékonyabb legyen. A vacak gépházakban pedig igenis nagyon sokat számít az első ventilátor, mert az azt fogja eredményezni, hogy ténylegesen kiáramlik a meleg levegő (és nyilvánvalóan a nyomáskülönbség miatt be is áramlik más légrésen a hideg), míg légnyílás és ventilátor szűkében egy budget processzorhűtő csak megkavarja a forró levegőt, azaz majdnem semmit nem ér, mert csak azt fogja szolgálni, hogy egy zárt rendszerben egyenletesen oszlassa el, miközben tényleges hűtés nem történik. Ehhez a rossz anyagminőség csak hozzájárul a rossz hővezetése miatt, kvázi elszigeteli a problémát.


A második nagy probléma, hogy a melegedés elsődleges forrása a szabályzókondik, ami a videokártyán találhatóak. Ezek köztudottan öregednek (idővel hatékonyságuk romlik -> jobban fognak melegedni) és ami fontos, hogy függ a tápellátás minőségétől. Senkit nem érdekel, hogy 240W leadására képes a táp ha az egész gép 100-t sem fogyaszt (egyébként kifejezetten ajánlott, hogy a géphez állítsuk a teljesítményt), minket az érdekel, hogy milyen minőséget képvisel, és biztos vagyok benne, hogy egy okádmány, a használtpiac tele van olyanokkal. A vásárlók meg egyébként is köztudottan selejt tápegységet szoktak választani. Mit jelent ez? A leadott jel annyira instabil, hogy a szegény kondik agyonizzadnak, hogy a gpu ne purcanjon ki (a táp is öregszik, így ha nagyon régi, a problémát csak tovább fokozza).


Aztán ott van még az is, hogy az övé öregebb, fejletlenebb chipset, ezért jobban melegszik.


Én nem vagyok benne biztos, hogy szükségszerű lenne mindent cserélni a gépben, mivel 60˘C teljesen biztonságos, 90˘C is csak hosszútávon problémás, emiatt nem tartom szükségszerűnek, hogy vegyen 20-20 ezres tápot és házat, de egy magas minőségű tápegység 10+ évig kibírja, egy jó gépház pedig kb örökké (nyilvánvalóan), így ha később a haverod tervez még gépfejlesztést, akkor kezdje ezekkel.


Amit én javaslok, hogy tisztítsa ki a gépet és kenjen a hűtőborda alá pasztát, ez a probléma jelentős részét feloldja. Ennél többet nem érdemes foglalkozni egy ilyen öreg géppel.

2016. ápr. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,sokat segitettél ! Ment a zöld :)
2016. ápr. 13. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!