Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megszüntetni azt...

Hogyan tudom megszüntetni azt az irtózatosan hangos zúgást a laptopomon?

Figyelt kérdés

Mert ha pasztázom a procit azzal nem szűnik meg csak a hőt vezeti el

Olajozzam be a venti csapágy részét? De milyen olajjal? Annyit tudok hogy nem ét olajjal :D



2016. ápr. 12. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

"Mert ha pasztázom a procit azzal nem szűnik meg csak a hőt vezeti el

"

ha kitakarítod a lapost és pasztázol akkor jobban vezeti majd a hőt ezért nem kell annyira gyorsan forognia a ventinek hogy fenntartsa azt az "x" fokot.. tehát halkabb.. lehetséges hogy valamilyen zsír vagy olaj is segíthet de ez ventifüggő.. viszont lehet a hdd is hangos

2016. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 axonbite ***** válasza:
én special vazelinnel szoktam kenni a ventillátorokat csak kicsit kínos megvenni de jó sokáig elég.
2016. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

attól is lehet ám hangos hogy fél kiló por van benne, ami elzárja a levegő útját, így jobban felpörög hogy megkapja a megfelelő levegő mennyiséget.


Első körben jó lenne szétszedni és mindent sűrített levegővel átfújni.

Utána jöhet a pasztázás valami jó minőségivel (thermal grizzly kryonaut meg társai), a venti forgásának zaját én személy szerint wd-40 -nel szoktam megoldani, de vazelin vagy egyéb szervetlen zsírzó anyag is jó (amiket pl hdd-nél is használnak, egyetlen hátránya, hogy kb lehetelten feloldani, szóval nem épp környezet barát).

2016. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!