Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangos olvasás ügyfeleknek....

Hangos olvasás ügyfeleknek. Hogy lehetne megszüntetni az izgulást?

Figyelt kérdés
Kisebb koromban magas vérnyomással küzdöttem, így amikor felelni kellett vagy hangosan olvasni, nem kaptam levegőt, annyira felszökött a vérnyomásom. Mára már ez megszűnt, de megmaradt a negatív érzés: amikor olvasni kell hangosan, akkor néha magam produkálom azokat a tüneteket, amiket kiskoromban a betegségem miatt. Érdekes, mert a telefonálást, csoportokban szereplést, ügyfelekkel való kommunikálást (akár többel is egyszerre)örömmel teszem, felszabadultság érzést ad. Az olvasás pedig akkor megy szépen, ha az agyam is úgy akarja. Furcsa... Másnál is van ilyen? Hogy lehet ebből kinőni?
2016. márc. 24. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
hát lehet gyakoroloni otthon a hangos olvasást... Sokkal több minden működik akkor, mint ha csak magadban olvasol. A beszélőszervek, légzés, a hallás - saját magad hallod. Gyakorolj, hangosan és nem fogsz izgulni...
2016. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megmondom mi segít :) Nálam is ez volt általánosban, sőt még tán középsuliban is. A megoldás, ha sokat olvas az ember! :))) Nem kell hangosan. Kb. 16 éves koromtól elkezdtem eljárni könyvtárba, engem érdeklő témákban olvasni. Tök jól megy a hangos olvasás azóta.
2016. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocs előző, de a kérdezőnek van egy fajta elakadása és ahhoz hangos olvasás gyakorlás kell
2016. márc. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint nem, csupán sok olvasás. Hozzászokik a szem. Magamon figyeltem meg, mert nálam is ez volt iskolában.
2016. márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! Megfogadom a tanácsaitokat.
2016. márc. 25. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!