Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alap helyzetben a CPU 60...

Alap helyzetben a CPU 60 celsius fokos?

Figyelt kérdés

Configom:

CPU: intel core i4790k 4.00ghz 4 mag

VGA: nvidia GTX970 4gb

PSU: 800 watt

Ram: DDr3 4x4GB (16GB)

cooler: KÜHLER H2O 1250 (280 mm-es cooler)

Motherboard: Maximus 6 hero

Gephaz: Raidmax Viper GX elol es hatul egy-egy ventilator talalhato a bent keletkezett homerseklet konnyu tavozasara.


Nos 2 hete feltelepitettem az ARK:Survival evolved-et aminek nagyon nagy a gepigenye maxra felrakva.

Kb 2 heten keresztul nem jelentkezett problema de egy napja minden 20 perc utan lefagy folyamatosan a gep mikozben jatszom, es csak ujra inditassal lehet csak helyre hozni.

League of Legends el is ezt csinalja ami azt jelenti hogy nem a jatekkal van a problema.

Mar letoltottem egy csomo programot amivel nyomon tudom kovetni a cpu/gpu homersekletet.

Az eredmeny a kovetkezo:

Alap helyzetben ha nem csinalok semmit a cpu 60 fokos.

Stressz teszt es jatek kozben pedig folyamatosan 100 fokon van

Jobban hozzaertoknek csinaltam egy screenshotot az adatokrol mikozben a gep nyugodt helyzetben van a linkre kattintva megnezhetitek:

[link]


Amit eddig kiprobaltam:


Azt hittem valami softveres problema keletkezett ezert letoroltem es leformaztam a vinyot es windows 10 helyett felraktam a windows 7 et.

Sajnos nem sok sikerrel a tovabbra is lefagy 20 perc utan ingame.


Amit ki fogok probalni az az hogy szetszedem a gepet es ujra pastazom a cpu-t



2016. ápr. 13. 04:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Biosban nincs elallitva valami? Proci huto megfeleloen mukodik? Pasztazas pedig jo otlet, ha nem is az a baj a szetszedes osszerakas megoldhatja a problemat. Meg a proci hutot nezd meg mennyin porog alaphelyzetbe.
2016. ápr. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tápegységre gyanakszom, a selejt minőségűek feszültségszabályozása semmit nem ér, így közepes terhelésen is jól elkolbászol 12V-ról mondjuk 8-ig, úgy naná, hogy lefagy. Mi a pontos típusa?
2016. ápr. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a tapegyseg van a gepben:

[link]

2016. ápr. 13. 06:29
 4/8 A kérdező kommentje:

A biosban ha emlekszem be van kapcsolva az auto levelup vagyis magatol fel huzza az orajelet 4.00ghz tol nagyobb ra ahogy eppen neki jo.

amit meg eszre vettem hogy valamiert nem tudom manualisan szabalyozni a cpu cooler ventilator gyorsasagat.

2016. ápr. 13. 06:32
 5/8 anonim ***** válasza:

A hőmérsékletet akkor lehetne valahogy kezelni, mert ilyen hűtővel a 60 fok tényleg sok.


De a tápegység rendben van. Ezek után ellenőrizném a ramokat, összeillő kit? Szerepel a támogatási listában?

Ha az sem sikerül, akkor kipróbálnám azt, hogy kiveszem a videokártyát és az integrált megoldással futtatnám mondjuk a lolt.

Utána már csak az alaplap hibája maradt, amit nem olyan egyszerű kezelni.

2016. ápr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nincs rajta rendesen a CPU hűtő.
2016. ápr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez hűtési probléma lesz:

1. Paszta nem megfelő, kiszáradt.

2. Hütő nincs rendesen rajta.

3. Hütő nem működik megfelelően.


A ház egyébként jól szellőzik? Nincs túlzsúfolva? VGA milyen irányba termeli a hőt?

2016. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

UPDATE!:


sikerult megoldani a problemat!

Szetszedtem a gepet es ujra pastaztam a cput

ebbol a videobol tanulva:


https://www.youtube.com/watch?v=-hNgFNH7zhQ


elozoleg a kartyas megoldassal volt instalalva a cpu valuszinuleg legbuborekok voltak alatta es emiatt volt a magas homerseklet bar nem ertem hogy miert csak fel ev mulva adta meg magat.

Most az X megoldassal tokeletesen fut 35 fokos alap helyzetben es stressz teszel nem megy 80 fok fele.


Viszont van egy masik dolog ami zavar

a cpu cooler automatikusan fut es valamiert nem tudom manualisan szabalyozni a gyorsasagat.

Ha felrakom a cooler drivert akkor elinditasnal hibat ir ki.

A hivatalos oldalon a manualt elolvasva azt irjak hogy ki kell kapcsolni a biosban a Q-fan controlt Miutan ezt megtettem meg mindig semmi

2016. ápr. 13. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!