Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Pentium Quad Core...

Intel Pentium Quad Core processzor hogyan és mikor ugrik fel 1,6 Ghz-ről 2,4 Ghz-re? Hogyan tudom ezt kipróbálni?

Figyelt kérdés
Azt nem lehet beállítani, hogy folyamatosan 2,4 Ghz-en vagy legalább 1,9-en fusson? Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 15. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt automatikusan kezeli, ha CPU igényes folyamat indul automatikusan felmegy, ha üresbe van, akkor alap órajelen megy.

Fellehet rögzíteni, de akkor többet fogyaszt és jobban melegeszik.

2016. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
es ha ebbe belepiszkálok, akkor veszik a jótállásom is? most vettem ezzel a procival egy laptopot, de egyelőre nem igazán vagyok megelégedve a teljesítményével. Nem baj, ha többet fogaszt, az sem, hogy jobban melegszik...
2016. ápr. 15. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem veszik el a jótállás, de teljesítménybe se fog meglátszódni.

Sima ACPI beállítás az energiagazdálkodásnál.

2016. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azt piszkálni, sőt én nem is hiszem, hogy lehet (én pl. életemben nem hallottam ilyenről, persze nem ez a kérdés). Még ha lehet(ne?) sincs értelme, mert a CPU "tudja", hogy mikor kell magas és mikor alacsonyabb órajellel üzemelni. Ez a CPU ennyit tud és kész (főleg ha laptopról beszélünk, ez azt hiszem nem volt leírva). Esetleg lehet gyorsítani a gépet azzal, hogy a merevlemezt lecseréled SSD-re (főleg ha 5400 RPM-es HDD van a gépben, az tudja lassítani), de kb. ennyi.
2016. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, akkor úgy látszik lehet mégis. De a ettől nem lesz látványos teljesítménynövekedésed.
2016. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: lehet szabályozni, vagy is a szabályzát lehet kikapcsolni, ami egy rendszerszolgáltatás, de nagyobb fogyasztás (így gyorsabban merülő akkun) és nagyobb melegedés (ami egy notebook esetén gyakori gond) más teljesítmény javulást nem ér el.
2016. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy milyen a HDD-m, sehol sem találom (még a papírok közt sincs róla semmi). Eddig azt hittem, a processzor milyensége szabályozza a laptop (igen, jól tippelted) gyorsaságát, ha nem az, akkor mégis micsoda?

Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a zöld pacsik! :)

2016. ápr. 15. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:

"Gyorsaság" összetett dolog.

Függ a CPU -tól, annak magszáma, és magonkénti órajele, utasírás készletétől.

Nagyban függ még a RAM -tól, méretétől, annak sebességétől MHz CL értékeitől.

A merevlemez HDD esetén RMP fordulat számától, illetve írás / olvasási sebességétől.


Pl. mikor elindítasz egy programot, az a fájljait a merevlemezről leolvassa és memóriába tölti, de rendszeres kisebb - nagyobb háttér folyamatokat még ír közbe a lemezre, cache, backup...

A memóriába töltött programmal hajtja végre a CPU a program utasításait, illetve kliens által indított folyamatait.

Aztán ott van még GPU azaz grafikus feldolgozó mag, ő pedig végzi a képi megjelenés renderelési feladatokat, állítja össze azt ami a monitorra kikerül.


Ha ezekből egyik lassú, azaz egész "gyorsaságára" kihat.

2016. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!