Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert olyan rossz ez a proci?

Miert olyan rossz ez a proci?

Figyelt kérdés
Amd fx 8320 tenyleg olyan rossz az ujj jatekokra?
2016. ápr. 17. 10:20
 1/7 Trevor. ***** válasza:

Nem, teljesen jó új játékokra is, sőt, ha a DX12 alatt ki lesz használva minden mag/szál, akkor még egy jó darabig elég is lesz.

Viszont én inkább egy Intel i5 mellett döntenék.

2016. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem de miért? A jovoben ha lesznek uj gamek csak ki lesz használva az osszes mag nem? Meg ez 8 magos az i5 4. Bocsi de annyira nem értek hozzá. Nem is tudom hogy miért drágább. :/
2016. ápr. 17. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a jövőben is úgy írják a játékokat, hogy 4 magot használjanak. Ez a baj az AMD vel, ha azt nézzük 1db mag milyen erős akkor eltörpül az i5 mellett, és manapság max akkor tudnád kihasználni ha játék mellett pl konvertálnál, de felesleges ezért. Egyszerűen gyenge, sokat fogyaszt. Szépek az adatai jó ránézni, de valóságban a mai 4 magos világban nincs sok haszna a 8 magnak. Amíg a világ legnagyobb gyártója az intel 4 magos procikat gyárt addig a játékokat se nagyon fogják több magra írni.
2016. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lord Hidan ***** válasza:
100%

Egyszerűen elavult a magok számítanak a legkevésbé itt

egy 6magos fx 6300 egy szinten van egy 2magos i3-4160al

Mikor kijött az fx széria akkor az intel a 2. vagy a 3. generációnál járt

Azóta az amdnek nincsenek új fx processzorai mégis rohadt drága

Azóta az intelnek 4. sőt 6. generációs i5jei vannak amik játékra sokkal jobbak

2016. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 20 évig csak AMD procim volt. Hallani sem akartam az Intelről. Viszont pár hónappal ezelőtt besz..rt az alaplapom és elgondolkodtam a platformváltáson. Nézegettem az fx-eket( leginkább a 6300 és 8320), hát...olcsóbbak voltak mint az Intelek, de jóval nagyobb volt a fogyasztásuk és sajnos az amd-éknél alap, hogy a gyári hűtőt azonnal cserélni kell. Így viszont árban már ott voltam, hogy kijött egy i5 4460. Egy 20ezer forintos H97-es lapban gyönyörűen dolgozik. Alapjáraton a gyári hűtővel 35 fokos (most épp 33 :)), két óra TC Division után is 46 fokos volt. Persze az hozzátartozik a dologhoz, hogy egy jól szellőző Tt házban van. Igen, nem lehet húzni, de nem is kell! :)

Nem gondoltam, hogy valaha is ilyet mondok, de már sokkal hamarabb kellett volna váltanom! Az az amd-és 8 mag pedig csak parasztvakítás!

2016. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

CPUboost megnézed pl hasonlítsunk össze...

intel core i3 6100 50W teljesítményben szinte eltörpül fx 8320 125W cpu mellett


alaplap:

ASRock H110M-HDS,

MSI H110M PRO-D ,

GIGABYTE GA-H110M-S2H

CPU:

intel core i3 6100 3,7Ghz LGA 1151

VGA:

nvidia GTX750 2GB

Nvidia GTX950 2GB


TÁP: 500W

SSD 120GB+1TB HDD

Ház: AeroCool GT Black Edition

[link]

2016. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Á, ezek az FX processzorok már megjelenésükkor elbuktak. Az athlonok/phenomok jók voltak de ezek sajnos nem.
2019. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!