Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki mit ajánl, hogyan kezdjek...

Ki mit ajánl, hogyan kezdjek neki egy PC-ről vezérelhető LCD kijelző programozásának?

Figyelt kérdés
Érdekel a téma, hogy hogyan tudnám megvalósítani, hogy egy adott szót egy felépített (vagy akár modulként csak forrasztásra váróan, összeszerelésre váró kapható) LCD kijelzőre kivezethessem? Magyarul, szeretném megvalósítani, hogy valamilyen programban írok valamit és az megjelenjen az LCD-n amit a számítógéphez csatlakoztattam valahogy. Hogyan célszerű korszerűen, de nagyon olcsón nekikezdenem? A PC adott, a portokat szabadon lehet meghatározni minden van, USB, soros, párhuzamos, midi.. LCD-t venni kell, szerintem egy két soros bőven elég a kísérlet és teszt céljaira. Ki mit ajánl? Köszönöm!

#PC #programozás #gimnázium #szöveg #LCD #kiírás #tanórán túli tevékenység
2016. ápr. 30. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Én az Arduinot ajánlom, mint fejlesztőplatform.

Itt olvashatsz róla:

[link]

Kínából lehetséges rendelni ún. klónokat, azok már a magyar embernek is olcsók, illetve mindenféle modult, pl. LCD kijelzőt.


Ami szóba jöhet a Raspbery Pi:

[link]

2016. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!