Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső merevlemez nem olvasható...

Külső merevlemez nem olvasható, formázzam! Miért?

Figyelt kérdés

Vettem 3 hónappal ezelőtt egy Samsung M3 Portable 2,5" 1 terrás usb 3.0 külső merevlemezt. HD-s filmeket, képeket zenéket tárolok rajta. Leggyakrabban filmezésre van használva TV-n keresztül, viszont 1 hete amikor szintén használtuk volna TV-n, valami történt vele mert a TV nem talált rajta semmit és a számítógép is azt írta ki hogy üres és ahhoz hogy használni tudjam, előtte formázzam.

Mi történhetett, mi lehet a baj illetve mit tehetek ellene legközelebb ?

Az adatokat egytől egyig mind a 200 gigát sikerült megmenteni data recovery-vel szerencsére. Azóta formáztam, működik, de TV-n azóta nem merem használni pedig jó lenne. Olvastam olyat hogy lehet nem kap elég áramot és hogy USB HUB kellene hozzá külső tápegységgel. Igaz ez ? És ha igen, milyen usb hubot vegyek hozzá ? Nem tudok erről a külső tápos hubról semmit, ez érdekelne leginkább és a hozzáértők véleménye :)


Köszönöm !



2016. máj. 1. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

"Igaz ez ? "

Igaz.

2016. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek!

Valamit nem egészen értek: milyen konfigurációban, milyen tápellátással használtad ezt a külső HDD-t, amikor kimentetted az adatokat róla? Ekkor a rajta lévő tartalomnak azért csak láthatónak kellett lennie?!

Javaslom, hogy a neten keress olyan USB-HUB-ot, amelyiknek külső táp-csatlakozója van. Ezt a műszaki leírásában megadják. Az enyém: ATEN Hi-Speed (lényegében "noname") HUB; van rajta egy 5V/2,5A-es, koncentrikus kiépítésű külső tápfeszültség-hüvely. Ezt már sok éve vettem, de biztos van ilyen manapság is. Üdv! János

2016. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !


Mikor tv-hez csatlakoztattam akkor azt írta hogy teljesen üres, mikor géphez akkor azt írta hogy formázzam mert így nem használhatom és hogy üres. Nem is találtam semmit, bárhol néztem minden ugyanazt mutatta hogy semmi nincs rajta és hogy baja sincs (hard disk sentinel). Egy fórumon olvastam hogy más is így járt és hogy vannak programok amik talán segíthetnek visszaszerezni az adatokat (easeus data recovery). Letöltöttem, kipróbáltam, kiválasztottam hol és hogy miket keressen, vagy 12-16 órát biztos kereste a dolgokat de meglett minden. Helyreállítani csak a fizetős verzióval lehet de találtam teljes verziót...

2016. máj. 3. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek!

Nem írtad, hogy amikor az adatmentést végezted, kapott-e már külső tápot a kérdéses HDD, vagy az eddigi, azaz a "semmi adat rajta" konfigban volt? Érdekes, hogy az adatmentéshez viszont elég volt a feltehetően notebooktól kapott táp.

Ez számomra arra utal, hogy a TV-d USB-nek adott 5V-ja nem terhelehető eléggé, s ezért kevés a HDD-nek.

Javaslom, hogy előbb a notebookhoz csatlakoztatva végezz egy-két másolást rá, lehetőleg nagyobb állományból. Ha ez rendben van, majd a TV-hez használod, változatlanul ajánlom a megfelelő feszültséget és amperitást szolgáltató külső tápot is használni tudó HUB-ot.

Üdv! János

2016. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Helyreállítani csak a fizetős verzióval lehet de találtam teljes verziót..."

Nekem is ingyenes van és működik.

2016. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!